Wolontariat

Zostań wolontariuszem podczas 19. edycji Kina na Granicy! 

Idea festiwalu:

Przegląd Filmowy Kino na Granicy / Kino na Hranici zrodził się w środowisku Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej z płynącej z serca potrzeby poznawania kultury sąsiadów zza rzeki. Od 2010 rozpoczęła się doceniana przez uczestników przeglądu stabilizacja: 6 dni, co najmniej 4 miejsca projekcji w jednym, choć podwójnym mieście, zawsze ponad 100 filmów, 5 koncertów i mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Kino na Granicy ma już swoją tradycję i renomę oraz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez filmowych. W latach 2009, 2010, 2011, 2013 kapituła nominowała Przegląd Filmowy Kino na Granicy do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "Międzynarodowe Wydarzenie Filmowe", którą zdobył w 2013 roku.  

Dołącz do nas!

Jesteśmy grupą pasjonatów, dla których kino jest najważniejszą ze sztuk. Każdego roku zabieramy się do pracy z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem, aby stworzyć w weekend majowy w Cieszynie wyjątkowe wydarzenie. Jednak bez wsparcia wolontariuszy byłoby to niemożliwe. To dzięki Waszej energii i zaangażowaniu wszystko sprawnie działa, a pozytywne nastawienie buduje tak przyjazną atmosferę tego przeglądu. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby spędzić tych kilka wiosennych dni w Cieszynie, stać się część zespołu tworzącego wydarzenie filmowe, poznać je od kuchni i spotkać tak wielu innych miłośników kina z całej Polski.   

Na czym polega wolontariat? 

Pomocy wolontariuszy potrzebujemy w przygotowaniu i realizacji wszystkich wydarzeń festiwalowych. Wolontariusze zajmują się opieką nad gośćmi, oprawą plastyczną, wydawaniem akredytacji i udzielaniem informacji w biurze festiwalowym, obsługą seansów w obiektach kinowych, promocją i pomocą w klubie festiwalowym. Szczegółowe zasady zostaną zawarte w porozumieniu oraz omówione podczas spotkania organizacyjnego przed rozpoczęciem przeglądu. Zapewniamy częściowe wyżywienie. Niestety zakwaterowanie wolontariusz pokrywa we własnym zakresie.

Ważne informacje 

  • Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny w okresie naboru na wolontariat: od 27 lutego godz. 12:00 do 19 marca 2017 r. godz. 00:00
  • Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z przyjęciem na wolontariat. Wyniki rozsyłane będą drogą mailową 23 marca po godzinie 12:00
  • Do zgłoszenia należy dołączyć aktualne zdjęcie portretowe, które znajdzie się później na Waszym identyfikatorze
  • Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego uważnie określcie swoją dyspozycyjność przed i podczas festiwalu oraz do jakiego działu chcielibyście dołączyć. Dyspozycyjność jest szczególnie istotna.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DOSTĘPNY JEST TUTAJ. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi zostaniecie szczegółowo poinformowani o terminie, godzinie i miejscu spotkania organizacyjnego.  

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy na adres: wolontariat@kinonagranicy.pl

Organizatorzy

Organizatorzy Organizatorzy

Sponsor główny

Sponsor główny

Partnerzy główni

Partnerzy główni Partnerzy główni

Współfinansowanie

Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie