Aktualności

Zobacz wszystkie
09 września 2019

Dyrektor artystyczny Kina na Granicy nominowany do nagrody PISF

Ogłoszona została lista nominowanych do tegorocznej, 12. edycji Nagród PISF, przyznawanych za osiągnięcia w dziedzinie promocji polskiego kina. Na liście, w kategorii „Krytyka filmowa”, znalazł się dyrektor artystyczny festiwalu Kino na Granicy – Łukasz Maciejewski. Laureatów poznamy 17 września, w trakcie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Nagrody PISF wręczane są co roku osobom, które szczególnie przysłużyły się promocji polskiego kina w kraju i za granicą. Przyznawane są za działania wspomagające rozwój polskiej kinematografii, promujące jej dorobek oraz ułatwiające społeczeństwu dostęp do polskich filmów. Jest to jedyna tego typu nagroda w Polsce. Nominacje zgłaszać mogą instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe oraz podmioty pozarządowe związane z obszarem kultury.

Kolejna szansa Łukasza Maciejewskiego na nagrodę PISF

W tym roku wśród nominowanych w kategorii krytyki filmowej znalazł się dyrektor artystyczny Kina na Granicy odpowiedzialny za polski program, Łukasz Maciejewski. To dla niego kolejna szansa na to prestiżowe wyróżnienie – w ubiegłym roku Maciejewski otrzymał nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii książek o tematyce filmowej, za publikację Aktorki. Odkrycia (wyd. Znak, 2017).

Trzymamy kciuki

Pełną listę nominowanych znaleźć można na stronie PISF. Laureatów poznamy 17 września – uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w trakcie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Trzymamy kciuki za Łukasza Maciejewskiego!

[Anna Maślanka]

Fotografia: Łukasz Maciejewski na jednym ze spotkań w ramach 21. edycji Kina na Granicy. Fot. Wojciech Wandzel

Powrót

Organizatorzy

Patronat

Współfinansowanie

Sponsorzy

Partnerzy

Patroni medialni