Aktualności

Zobacz wszystkie
14 Maja 2019

Dziękujemy partnerom KnG

Szanowni Państwo, za nami 21. Przegląd Filmowy Kino na Granicy w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Bardzo dziękujemy, że byli Państwo z nami i wsparli to niezwykłe wydarzenie. To dzięki zaangażowaniu Partnerów i Sponsorów udało nam się stworzyć tę niepowtarzalną przestrzeń kulturalną, w której każdy chce być. Opinie uczestników i zachwyty gości - twórców, przedstawicieli branży filmowej i instytucji działających w obszarze kultury – powinny być dla nas wszystkich zachętą do kontynuowania współpracy.

Ostatnia edycja festiwalu, która odbyła się w dniach 27.04 – 3.05.2019, zgromadziła nad Olzą nadzwyczajną liczbę miłośników kina środkowoeuropejskiego. Przez 7 dni, 25 tysięcy widzów obejrzało ponad 190 filmów. W licznych spotkaniach z widownią, które odbywały się po projekcjach filmowych, wzięło udział blisko 200 twórców z Polski, Czech i Słowacji. Ofertę filmową uzupełniły wydarzenia towarzyszące takie, jak: wystawy plakatów Andrzeja Pągowskiego, kostiumów Doroty Roqueplo i zdjęć z „Zimnej Wojny” Łukasza Bąka. Wyjątkową pozycją w programie były spotkania, podczas których debatowano o wolności w kulturze i wnioskach z 30 lat demokracji. Dopełnieniem był Koncert Wolności na cieszyńskim Rynku, podczas którego zagrały ikony lat 90-tych.

To wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia Partnerów i Sponsorów, którym serdecznie dziękujemy. Jesteśmy przekonani, że Kino na Granicy to wydarzenie wyjątkowe na skalę międzynarodową. Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć festiwal elitarny pod względem programu i gości, a jednocześnie zachowując swój bezpretensjonalny klimat tak ceniony przez uczestników.

Goście i widzowie zawsze mogą czuć się na Kinie na Granicy swobodnie i cieszyć się - kinem i Cieszynem!

Do zobaczenia za rok.

Jolanta Dygoś

Powrót

Organizatorzy

Współorganizatorzy