Aktualności

Zobacz wszystkie
Jest spot Kina na Granicy! 12 listopada 2020

Jest spot Kina na Granicy!

Prezentujemy Wam spot tegorocznej edycji Kina na Granicy, odwołujący się do symboliki dwóch dwójek. I przypominamy – nasz przegląd odbędzie się online już 23-29 listopada.

Spot nawiązuje do oprawy wizualnej tegorocznego Kina na Granicy. Opiera się ona na symbolice liczby 22 – numeru tej edycji Przeglądu i natury wydarzenia filmowego, które rozgrywa się partnersko w dwóch miastach: Cieszynie i Czeskim Cieszynie – w tym roku wyjątkowo tylko online. Ma intensywną typografię – żółty i czarny to kolory, które tworzą najmocniejszy kontrast.

Powstała jeszcze zimą oprawa 22. Kina na Granicy niespodziewanie koresponduje bardzo z nietypowym dla festiwali filmowych sezonem, w którym bardzo dużo wydarzeń musiało przenieść się do Internetu.

- Myśląc o 22. edycji i szukając niebanalnego nawiązania do jednego z tematów tegorocznego festiwalu, a więc sieci i Internetu, postanowiłam poszukać głębiej i wyjść poza stereotypowe znaki @, kabel czy symbolu ikonki wi-fi, od których roi się wszędzie – podkreślała w styczniu autorka naszej oprawy wizualnej Iwona Cichy. – Stąd też pojawił się pomysł na stworzenie plakatu na bazie modułu, który można rozbudowywać w nieskończoność we wszystkich kierunkach. Dokładnie tak, jak działa sieć! Ale sam moduł to nie wszystko. Nie byłoby Internetu bez komputerów, a komputerów bez systemów liczbowych i kodowania. Skoro dane można zakodować przy użyciu ciągu powtarzających się cyfr, to dlaczego nie moglibyśmy napisać naszego systemu dwudziestodwójkowego? Systemu zapewniającego dostęp do świetnych filmów. Ale Internet to też zagrożenia. Nie bez powodu krawędzie stopni czy niskich sufitów są malowane w żółto-czarne pasy, do czego również nawiązuje kolorystyka plakatu.

Autorem spotu jest Kacper Zamarło. Spot jest dostępy tutaj.

W tegorocznej, nietypowej, bo dostępnej tylko w Internecie edycji Kina na Granicy, najszerzej zaprezentujemy polskie, czeskie i słowackie filmy sezonu 2019/2020, m.in. „Staříci“ (reż. Ondřej Provazník, Martin Dušek), „Tiché doteky“ (Michal Hogenauer), „Vlastníci“ (Jiří Havelka), „Poslední aristokratka“ (Jiří Vejdělek), „Baťa, první globalista“ (Peter Kerekes), „Osamelí bežci: Ideme ďalej!“ (Martin Repka), „Raj na zemi“ (Jaroslav Vojtek), „Jan Palach“ (Robert Sedláček) „Dolina Bogów“ (Lech Majewski), „Maryjki” (Daria Woszek), „Tony Halik“ (Marcin Borchardt), „Interior“ (Marek Lechki), „Supernova“ (Bartosz Kruhlik), „Eastern” (Piotr Adamski) i „Moja polska dziewczyna“ (Ewa Banaszkiewicz, Mateusz Dymek). Zestaw ten wzbogacą cieszące się popularnością podczas zeszłorocznej czeskie hity, takie, jak: „Domestik“ (Adam Sedlák), „Chata na prodej“ (Tomáš Pavlíček),“Teroristka“ (Radek Bajgar), „Toman“ (Ondřej Trojan) i „Zlatý podraz“ (Radim Špaček). Zobaczyć będzie można także obrazy klasyków kina: Miloša Formana, Andrzeja Żuławskiego, Jána Kadára i Elmara Klosa. Pełen kalendarz projekcji znajdziecie tu.

Przypominamy też, że w sprzedaży są już bilety i akredytacje (także z zestawem gadżetów festiwalowych). Cena pełnego karnetu z takim zestawem (torba, koszulka i „komin“ na szyję) wynosi 85 zł. Cena tradycyjnego pakietu to 40 zł, karnet na wybór 10 filmów kosztuje 25 zł, a pojedynczy bilet – 5 zł. Zapraszamy do zakupu!

Powrót

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Sponsorzy

Oficjalny partner logistyczny