Aktualności

Zobacz wszystkie
Język czeski na co dzień, ale w niecodziennym wydaniu 18 lutego 2020

Język czeski na co dzień, ale w niecodziennym wydaniu

Zakład Bohemistyki Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na wyjątkowe interdyscyplinarne studia podyplomowe: Język czeski w administracji, turystyce i biznesie, które rozpoczną się w marcu 2020 roku i potrwają trzy semestry. Jest to jedyna taka oferta akademicka w Polsce.

Studia te to autorska koncepcja wychodząca naprzeciw oczekiwaniom coraz większej liczby potencjalnych słuchaczy: ludzi pracujących z Czechami w Polsce lub Republice Czeskiej, interesujących się kulturą naszych sąsiadów, mieszkających na pograniczu czy chcących po prostu nauczyć się języka, który wciąż wzbudza w Polsce powszechny uśmiech. Warto jednak wiedzieć, że dla Czechów język polski jest równie zabawny!

Oprócz zajęć specjalistycznych prowadzonych w języku polskim związanych m.in. z historią, turystyką, kulturą, gospodarką, prowadzeniem korespondencji i negocjacji czy zagadnieniami marketingu i biznesu na studiach będzie można – w stopniu co najmniej komunikatywnym – nauczyć się języka czeskiego, którego intensywny kurs prowadzony jest od podstaw. O wysoki poziom zajęć zadba wykwalifikowana kadra uniwersytecka oraz zaproszeni goście – specjaliści różnych dziedzin.

Na studia zapisać się mogą kandydaci, którzy mają wykształcenie wyższe: licencjat lub magisterium dowolnego kierunku.
Zapisy trwają do końca lutego, jednak w trosce o jakość i komfort studiowania organizatorzy ograniczyli liczbę miejsc – decyduje więc kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji: studia.czeski@gmail.com oraz w Zakładzie Bohemistyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Rejestracja (tylko w lutym 2020!) oraz szczegóły: rekrutacja.uni.wroc.pl
W imieniu Uniwersytetu i wykładowców serdecznie zapraszamy!

Język czeski w administracji, turystyce i biznesie – studia podyplomowe
Czas trwania: 3 semestry (soboty i niedziele; marzec 2020 – czerwiec 2021)
Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Pocztowa 9, Wrocław
Nauka języka czeskiego odbywa się od podstaw.

Powrót

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Współfinansowanie

Sponsorzy