Aktualności

Zobacz wszystkie
27 kwietnia 2019

Kino na Granicy rozpoczęte!

Do Cieszyna każdy chce przyjechać - tak powitał dziennikarzy na konferencji prasowej Łukasz Maciejewski. Filmowo przegląd oficjalnie rozpocznie pokaz „Jana Palacha”. Festiwal potrwa do 3 maja.

Kino na Granicy oficjalnie otwarte. Na konferencji prasowej gości powitali organizatorzy: Jolanta Dygoś, dyrektor przeglądu, dyrektorzy programowi festiwalu: Łukasz Maciejewski i Martin Novosad oraz gość specjalny – aktor Marcin Dorociński.

Jolanta Dygoś przypomniała, że jest to już 21. edycja festiwalu. Nowością tej edycji jest bardzo bogata oferta imprez towarzyszących, m.in. wykłady i debaty oraz strefa wydarzeń bezpłatnych. Zachęciła do udziału w Koncercie Wolności, który odbędzie się 1 maja na cieszyńskim rynku.

Łukasz Maciejewski mówił o fenomenie festiwalu i ogromnej chęci aktorów i reżyserów do przyjazdu - „Do Cieszyna każdy chce przyjechać. Wpływa na to na pewno konstrukcja festiwalu, dobry ferment - brak konkursu, luźna, przyjazna atmosfera oraz klimat celebracji kina”. Przypomniał o retrospektywach tegorocznej edycji – reżysera Marka Koterskiego oraz aktora Marcina Dorocińskiego.

Marcin Dorociński przyznał, że: „Jestem pierwszy raz tutaj, ale sam się sobie dziwię, że pierwszy. Udział w festiwalu to dla aktora ogromna przyjemność i zaszczyt”. Bardzo podziękował za zaproszenie na festiwal. Bohater tegorocznej retrospektywy spotykać się będzie wielokrotnie z widzami, m.in. przy okazji projekcji filmu „Róża”, „Pitbull” czy „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”.

Jakub Gajdica oraz Łukasz Kazimierowicz odpowiedzialni m.in. za muzyczną część festiwalu zachęcili do udziału koncertach, np. młodego wrocławskiego duetu Oxford Drama, Błażeja Króla oraz wydarzenia szczególnego – Koncertu Wolności, w którym wystąpią ikony muzyki, jak Martyna Jakubowicz czy Tomasz Lipiński.

Kino na Granicy odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie w dniach 27.04 – 3.05.2019. Szczegóły programu dostępne są na www.kinonagranicy.pl

Powrót

Organizatorzy

Patronat

Współfinansowanie

Sponsorzy

Partnerzy

Patroni medialni