Aktualności

Zobacz wszystkie
10 kwietnia 2019

Koncert Wolności na cieszyńskim rynku

Już 1 maja na cieszyńskim rynku odbędzie się Koncert Wolności, czyli wyjątkowe wydarzenie muzyczne z udziałem ikon lat 80-tych. Kino na Granicy chce w ten sposób uczcić 30 lat odzyskania wolności. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Koncert Wolności, który odbędzie się 1 maja na cieszyńskim rynku rozpocznie się o godzinie 17:30. To historyczne wydarzenie muzyczne, które będzie okazją do świętowania 30 lat od „Jesieni Ludów” 1989 roku – Chcemy w ten sposób uczcić to niezwykle ważne i symboliczne odzyskanie wolności. Czy można to zrobić lepiej niż na granicy? – mówi Jolanta Dygoś, dyrektor Przeglądu Filmowego Kino na Granicy.

Gwiazdy Koncertu Wolności

Martyna Jakubowicz
Jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią ballad, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. Sama komponuje większość swoich utworów. Śpiewa o miłości, samotności, nadziei, szukaniu prawdziwej więzi.

Tomek Lipiński
Współtwórca polskiej sceny alternatywnej. Wokalista, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor. Legenda polskiej muzyki rockowej. Lider i współzałożyciel zespołów Tilt, Brygada Kryzys i Fotoness.

Haydamaky i Stasiuk
Projekt „Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky” ukazał się na polskim rynku pod koniec stycznia 2018. Polski pisarz Andrzej Stasiuk wraz z ukraińską formacją ethno-rockową Haydamaky z Kijowa wspólnie nagrali 10 kompozycji inspirowanych twórczością Adama Mickiewicza.

Laura a její tygři
Ten kultowy zespół, który rozpoczął swą działalność ponad 30 lat temu, założył w czeskim Moście w roku 1985 Karel Šůcha, obecnie jedyny oryginalny członek zespołu. Ich muzyka to wybuchowa mieszanka funku, soulu, ska i rocka. Przez wiele lat artystycznej działalności przez zespół przewinęło się wielu muzyków. Obecnie wokalistką jest Lucie Bakešová.

Koncert jest jednym z najważniejszych wydarzeń w ramach cyklu „Wolność. 1989”. O wolności w kulturze mowa będzie zarówno na scenie, jak i na ekranie oraz podczas licznych debat i spotkań z twórcami działającymi w czasach tej burzliwej epoki. Oprócz „Ucieczki z kina Wolność” Wojciecha Marczewskiego, pokazu „Placu Zbawiciela” połączonego z premierą projektu „Co wzięli ze sobą” w reżyserii Joanny Kos-Krauze, zobaczymy m.in film „Zawrócony” Kazimierza Kutza  czy „Wojtek zwany sierotą” Zdeňka Tyca.

Powrót

Organizatorzy

Patronat

Współfinansowanie

Sponsorzy

Partnerzy