Aktualności

Zobacz wszystkie
27 Maja 2019

Na Granicy Kina – Tymon Tymański

Już 31 maja zapraszamy na kolejne spotkanie kina z muzyką. O godz. 17.30 odbędzie się projekcja filmu „Polskie gówno” oraz spotkanie z aktorem i scenarzystą Tymonem Tymańskim, który następnie o godz. 21 wystąpi na scenie z projektem muzycznym Tymański – Ciechowski.

Autorka: Anna Maślanka

W najbliższy piątek zapraszamy na kolejne wydarzenie w cyklu „Na Granicy Kina” organizowane przez Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy i Kino na Granicy.

GODZ. 17.30 COK Dom Narodowy

„Polskie gówno” - niezależny band Tranzystory z Pruszcza Gdańskiego wyrusza w pierwszą trasę koncertową po Polsce. Podróż ta wystawia na próbę ich przyjaźń oraz ideały, które wyznają.

Wstęp na projekcję:
- 10 zł, a dla posiadaczy biletów na koncert Tymański – Ciechowski wstęp bezpłatny.

GODZ. 21.00 Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn

Koncert, podczas którego Tymon Tymański wykona utwory Grzegorza Ciechowskiego.

Wstęp na koncert:
- przedsprzedaż biletów w cenie 30 zł w Domu Narodowym
- w dniu koncertu możliwość zakupu biletu w cenie 40 zł przy wejściu na koncert

Koncert pod hasłem TYMAŃSKI/ CIECHOWSKI to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty.

TYMAŃSKI/CIECHOWSKI nie jest kolejnym koncertem pod hasłem „tribute to”. To bardziej sentymentalna podróż do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Losy Tymańskiego i Ciechowskiego przecinały się kilkakrotnie, choć za życia tego drugiego nie doszło między nimi do współpracy. W latach 2014-2015 Tymański był natomiast frontmanem zespołu Nowe Sytuacje, złożonego m. in. z byłych muzyków legendarnej Republiki. Jako „dziecko Republiki” jest tez bardzo często i chętnie zapraszany przez organizatorów corocznego koncertu pamięci Ciechowskiego, organizowanego przez toruński klub Od Nowa.

Powrót

Organizatorzy

Współorganizatorzy