Aktualności

Zobacz wszystkie
Nagroda Czeski Lew w nowych kategoriach 19 czerwca 2020

Nagroda Czeski Lew w nowych kategoriach

Najważniejsza czeska nagroda filmowa Czeski Lew ogłosiła, że od przyszłego roku wprowadza nowe kategorie. Oprócz tego w najważniejszych kategoriach daje szansę również projektom telewizyjnym.

W przyszłym roku statuetkę będą mogli zdobyć twórcy filmów animowanych i krótkometrażowych, a także dzieł dystrybuowanych w internecie. Natomiast w kategoriach aktorskich czy za dźwięk, montaż, zdjęcia lub muzykę, w których dotychczas rywalizowały ze sobą tylko filmy pełnometrażowe, szansę na nagrodę będzie miała też twórczość telewizyjna.

„Wprowadzenie nowych kategorii i rozszerzenie obecnych odpowiada aktualnemu rozwojowi sztuki filmowej i obecnej szerokiej gamie twórczości. Także w dziedzinie filmu animowanego i krótkometrażowego powstają wartościowe dzieła, które nie wpisywały się dotychczas w żadną kategorię, a zasługują na uwagę” – wyjaśnia Ivo Mathé, przewodniczący Czeskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (jak czytamy na portalu iDNES.cz).

W ten sposób liczba nagród do zdobycia wzrośnie do 21. Producenci filmów animowanych i krótkometrażowych mogą zgłaszać swoje dzieła do 31 października. Nagrody Czeski Lew zostaną wręczone w przyszłym roku tradycyjnie w marcu.

[Anna Maślanka]
[Fot. Český lev / filmovaakademie.cz]

Powrót

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Współfinansowanie

Sponsorzy