Aktualności

Zobacz wszystkie
Nominacje do nagród PISF 04 września 2018

Nominacje do nagród PISF

W 11. plebiscycie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej 19. edycja KnG została nominowana za promocję polskiego kina za granicą. Nominację otrzymał także nasz dyrektor programowy, Łukasz Maciejewski, za książkę „Aktorki. Odkrycia”.

Zeszłoroczna edycja Kina na Granicy znalazła się wśród trzech wydarzeń docenionych za prezentowanie polskiego kina zagranicznym widzom. Pozostałe nominacje trafiły do Stowarzyszenia Producentów za promocję polskich filmów animowanych w ramach „70-lecia polskiej animacji” oraz dla Loving Vincent za promocję filmu „Twój Vincent”.

 

 

Łukasz Maciejewski został nominowany za najlepszą książkę o tematyce filmowej. Aktorki. Odkrycia to trzecia (po Spotkaniach i Portretach) część bestsellerowego cyklu. Książka jest nie tylko zapisem 18 rozmów, jakie autor przeprowadził z czołowymi gwiazdami polskiego teatru, kina i telewizji, ale także próbą zdefiniowania osobowościowych i aktorskich profili bohaterek. Powstały wyjątkowe portrety utalentowanych, silnych kobiet i artystek, które po raz pierwszy tak otwarcie opowiedziały o swoich doświadczeniach. Widzowie 20. edycji Kina na Granicy mogli wziąć udział w spotkaniu autorskim i poznać niektóre z bohaterek książki Maciejewskiego.

Uroczysta gala wręczenia Nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się we wrześniu w trakcie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Trzymamy kciuki!

Lista wszystkich nominowanych: http://www.pisf.pl/aktualnosci/nominowani-do-11-edycji-nagrod-pisf

Powrót

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Patronat