Aktualności

Zobacz wszystkie
Poznajcie zespół PR Kina na Granicy 03 grudnia 2019

Poznajcie zespół PR Kina na Granicy

W naszym festiwalowym zespole serdecznie witamy nowe osoby, a wśród nich nową dyrektor ds. marketingu i public relations, Aleksandrę Różdżyńską. Tym samym przedstawiamy nasz zespół PR – Olę i Szymona. Poznajcie ich!

Jako nowa dyrektor Ola odpowiada za całość PR-owych działań wokół Kina na Granicy. Szymon natomiast zajmuje się public relations festiwalu po czeskiej stronie.

Ola Różdżyńska ukończyła Uniwersytet Warszawski oraz podyplomowe studia producenckie w Warszawskiej Szkole Filmowej i Szkole Wajdy. Z polskim kinem jest związana od kilkunastu lat.

W latach 2008-2013 była ekspertem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w zakresie upowszechniania kultury filmowej, w PISF-ie zainicjowała również i prowadziła skierowany do młodych twórców program „Pierwsze Ujęcie”. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich. Jest związana między innymi z Festiwalem „Młodzi i Film” w Koszalinie, „Kameralnym Latem” w Radomiu, Warszawskim Festiwalem Filmowym, Lubuskim Latem Filmowym, Prowincjonaliami, Fundacją Filmową im. Władysława Ślesickiego, Stowarzyszeniem Filmforum i Plenerami Film Spring Open.

Jako dziennikarka pisze o filmie i stylu życia, swoje felietony publikowała między innymi w „Playboyu”, „CKM”, na portalach „Na temat”, Antyradio i Konfrontacja. Jest stałą współpracowniczką miesięcznika „Kino”.

Szymon Brandys jest dziennikarzem, tłumaczem i konferansjerem, absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, bohemistyki na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz kursów czeskiego dla obcokrajowców na Uniwersytecie Masaryka w Brnie.

Pracuje jako redaktor internetowego wydania „Głosu – Gazety Polaków w Republice Czeskiej” glos.live oraz mediów społecznościowych. W przeszłości był związany z Polską Redakcją Czeskiego Radia w Ostrawie, obecnie jest autorem audycji „U Polaków za Olzą” w Polskim Radiu Katowice. W ostatnich latach zajmował się również PR-em Babiego Lata Filmowego na Zaolziu. Jak sam o sobie mówi, jest „miłośnikiem czeskiego filmu, dobrego słowa i… transgranicznego kulturowego tygla”.

Serdecznie witamy Olę na pokładzie, a nowemu zespołowi życzymy dużo radości ze wspólnej pracy przy organizacji naszego festiwalu.

[Zdjęcie Oli: fot. Mateusz Nasternak. Zdjęcie Szymona: fot. Hala Sikora]

Powrót

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Sponsorzy