Imprezy towarzyszące

SPOTKANIA in memoriam:

  • KORA (1.05 godz. 15:30, Teatr im. A. Mickiewicza)
  • Kazimierz KUTZ (29.03 godz. 15:20, Kino Piast)

PROJEKT: KONCERT WOLNOŚCI

1.05 godz. 17:30, Rynek w Cieszynie

  • Martyna JAKUBOWICZ
  • LAURA A JEJÍ TYGŘI
  • Projekt: MICKIEWICZ-STASIUK-HAYDAMAKY
  • Tomasz LIPIŃSKI

 

 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu "Muzyka"
realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

 

WYSTAWY

  • Łukasz Bąk "Zimna Wojna - Fotografie"
    Galeria 12, COK Dom Narodowy
    wernisaż: 27.04 godz. 14.00
  • Adam Sikora: "Wölfesgrund"
    Galeria Ceglana, COK Dom Narodowy
    wernisaż: 27.04 godz. 15.00
  • CZESKA ZABAWKA wczoraj i dziś
    mały hol, Zamek Cieszyn
    wernisaż 27.04 godz. 16.00
  • Dorota Roqueplo: "Kostium bez granic"
    Galerie Půda, KaSS Střelnice
    wernisaż 28.04 godz. 13.30
  • Andrzej Pągowski: "PĄGOWSKI na granicy"
    sala wystawiennicza, Zamek Cieszyn
    wernisaż: 28.04 godz. 16.00
  • Jan Švankmayer „Dimensions of Dialogue”
    foyer, Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie

MAJÓWKA Z PRZEKROJEM

  • Klub Komediowy Przekroju - 30.04, 18.00, COK Dom Narodowy (sala widowiskowa)

 

KONCERTY W KLUBIE FESTIWALOWYM

Czytaj więcej...

DEBATY:

  • Debata premierów pt.: „30 lat wolności” - 01.05, 15.30, COK Dom Narodowy
    Jerzy BUZEK
    Jan URBAN
    Iveta RADIČOVÁ
    György VARGA
    moderował: Jacek ŻAKOWSKI
  • Debata pt.: „Kultura 1989-2019: bilans zysków i strat” - 02.05, 15.30, COK Dom Narodowy
    Krzysztof ZANUSSI
    György VARGA
    Petr OSLZLÝ
    Martin M. ŠIMEČKA
    moderował: Andrzej S. JAGODZIŃSKI

    Główny Partner debaty:

POJEDYNEK TŁUMACZY

Andrzej S. JAGODZIŃSKI vs Jan STACHOWSKI - 30.04., 15.30, COK Dom Narodowy

DZIAŁANIA TEATRALNE

  • "Zła matka" - spektakl teatralny, reż. Karolina Porcari, COK, 29.04, 20:00;
  • "OTO MOJA BAŚN" Prezentacja w witrynie Biblioteki Miejskiej, 02.05, od 20:30.
    Czytaj więcej...


WYKŁADY

27.04
14:30 COK | Wykład: Możliwości odbioru baśni filmowej przez dziecko w wieku wczesnoszkolnym / Přednáška: Recepce filmové pohádky u dětí mladšího školního věku – Nina Maślanka
Sala konferencyjna / Konferenční sál
28.04
12:00 COK | Wykład: Literatura czeska po 1989 roku / Přednáška: Česká literatura po roce 1989 – Andrzej S. Jagodziński | Sala konferencyjna / Konferenční sál
14:30 COK | Wykład: Film czeski po 1989 roku / Přednáška: Český film po roce 1989 – Petr Vlček | Sala konferencyjna / Konferenční sál
29.04
12:00 DZIUPLA | Wykład: Kilka słów o tłumaczeniu filmowego scenariusza / Přednáška: Několik slov o překladu filmového scénáře  Gość / Host: Petr Vidlák
14:30 COK | Wykład: Film polski po 1989 roku / Přednáška: Polský film po roce 1989 – Janusz Zaorski | Sala konferencyjna / Konferenční sál
30.04
14:30 COK | Wykład: Samotność i solidarność / Přednáška: Samota a solidarita – Adam Zagajewski | Sala konferencyjna / Konferenční sál
1.05
14:30 COK | Wykład: Kultura słowacka po 1989 roku / Přednáška: Slovenská kultura po roce 1989 – Martin M. Šimečka | Sala konferencyjna / Konferenční sál
2.05
COK | Wykład: Literatura polska po 1989 / Přednáška: Polská literatura po roce 1989 – Zbigniew Machej | Sala konferencyjna / Konferenční sál


Spotkania literackie

27.04.2019
17:00 KORNEL | Spotkanie literackie / Literární setkání: Hubert Klimko Dobrzaniecki – Złodzieje bzów / Zloději šeříků
Prowadzenie / moderování: Ola Salwa
28.04. 2019
17:00 KORNEL | Spotkanie literackie / Literární setkání: Zbigniew Machej – Antidotum noctis | Prowadzenie / moderování: Andrzej S. Jagodziński
29.04. 2019
17:00 KORNEL | Spotkanie literackie / Literární setkání: Jerzy Kronhold – Pali się moja panienko / Hoří, má panenko
Prowadzenie / moderování: Joanna Jurgała-Jureczka
30.04. 2019
17:00 KORNEL | Spotkanie literackie / Literární setkání: Łukasz Maciejewski – Aktorki. Odkrycia / Herečky. Objevy
Goście / Hosté: bohaterki cyklu / hrdinky uvedeného cyklu | Prowadzenie / moderování: Magdalena Miśka-Jackowska
1.05.2019
17:00 KORNEL | Spotkanie literackie / Literární setkání: Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem / Rodinný život Zanussiových.
Rozhovory s Elżbietou a Krzysztofem – Barbara Gruszka Zych
2.05.2019
17:00 KORNEL | Spotkanie literackie / Literární setkání: Polsko-czeskie i polsko-słowackie kontakty filmowe /Polsko-české a polsko-slovenské filmové kontakty
Goście / Hosté: autorzy tekstów / autoři textů z uvedené knihy
Prowadzenie / Moderování: Mikołaj Góralik

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Patronat