Wolontariat

Zostań wolontariuszem podczas 19. edycji Kina na Granicy! 

Idea festiwalu:

Przegląd Filmowy Kino na Granicy / Kino na Hranici zrodził się w środowisku Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej z płynącej z serca potrzeby poznawania kultury sąsiadów zza rzeki. Od 2010 rozpoczęła się doceniana przez uczestników przeglądu stabilizacja: 6 dni, co najmniej 4 miejsca projekcji w jednym, choć podwójnym mieście, zawsze ponad 100 filmów, 5 koncertów i mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Kino na Granicy ma już swoją tradycję i renomę oraz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez filmowych. W latach 2009, 2010, 2011, 2013 kapituła nominowała Przegląd Filmowy Kino na Granicy do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "Międzynarodowe Wydarzenie Filmowe", którą zdobył w 2013 roku.  

Dołącz do nas!

Jesteśmy grupą pasjonatów, dla których kino jest najważniejszą ze sztuk. Każdego roku zabieramy się do pracy z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem, aby stworzyć w weekend majowy w Cieszynie wyjątkowe wydarzenie. Jednak bez wsparcia wolontariuszy byłoby to niemożliwe. To dzięki Waszej energii i zaangażowaniu wszystko sprawnie działa, a pozytywne nastawienie buduje tak przyjazną atmosferę tego przeglądu. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby spędzić tych kilka wiosennych dni w Cieszynie, stać się część zespołu tworzącego wydarzenie filmowe, poznać je od kuchni i spotkać tak wielu innych miłośników kina z całej Polski.   

Na czym polega wolontariat? 

Pomocy wolontariuszy potrzebujemy w przygotowaniu i realizacji wszystkich wydarzeń festiwalowych. Wolontariusze zajmują się opieką nad gośćmi, oprawą plastyczną, wydawaniem akredytacji i udzielaniem informacji w biurze festiwalowym, obsługą seansów w obiektach kinowych, promocją i pomocą w klubie festiwalowym. Szczegółowe zasady zostaną zawarte w porozumieniu oraz omówione podczas spotkania organizacyjnego przed rozpoczęciem przeglądu. Zapewniamy częściowe wyżywienie. Niestety zakwaterowanie wolontariusz pokrywa we własnym zakresie.

Ważne informacje 

  • Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny w okresie naboru na wolontariat: od 27 lutego godz. 12:00 do 19 marca 2017 r. godz. 00:00
  • Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z przyjęciem na wolontariat. Wyniki rozsyłane będą drogą mailową 23 marca po godzinie 12:00
  • Do zgłoszenia należy dołączyć aktualne zdjęcie portretowe, które znajdzie się później na Waszym identyfikatorze
  • Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego uważnie określcie swoją dyspozycyjność przed i podczas festiwalu oraz do jakiego działu chcielibyście dołączyć. Dyspozycyjność jest szczególnie istotna.

Jeśli spóźniłaś/eś się z wysłaniem formularza, jest on dostępny również po oficjalnym terminie. Na kilka dni przed wydarzeniem bardzo często pojawiają się wolne miejsca.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DOSTĘPNY JEST TUTAJ. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi zostaniecie szczegółowo poinformowani o terminie, godzinie i miejscu spotkania organizacyjnego.  

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy na adres: wolontariat@kinonagranicy.pl

Organizatorzy

Organizatorzy Organizatorzy

Sponsor główny

Współfinansowanie

Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie

Sponsorzy

Partnerzy główni

Partnerzy główni Partnerzy główni Partnerzy główni

Partnerzy

Współpraca

Patroni medialni

Patroni medialni Patroni medialni