Wolontariat

Zostań wolontariuszem podczas 23. Kina Na Granicy!


Idea festiwalu:

Przegląd Filmowy Kino na Granicy / Kino na Hranici zrodził się w środowisku Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej z płynącej z serca potrzeby poznawania kultury sąsiadów. Od 2010 roku rozpoczęła się doceniana przez uczestników przeglądu stabilizacja: 6 dni, co najmniej 4 miejsca projekcji w jednym, choć podwójnym mieście, zawsze ponad 100 filmów, 5 koncertów i mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Kino na Granicy ma już swoją tradycję i renomę oraz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez filmowych. W latach 2009, 2010, 2011, 2013 kapituła nominowała Przegląd Filmowy Kino na Granicy do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "Międzynarodowe Wydarzenie Filmowe", którą zdobył w 2013 roku, a w 2018 roku kapituła konkursu nominowała Przegląd do nagrody "Promocja polskiego filmu za granicą"  

Dołącz do nas!

Jesteśmy grupą pasjonatów, dla których kino jest najważniejszą ze sztuk. Każdego roku zabieramy się do pracy z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem, aby w Cieszynie stworzyć wyjątkowe wydarzenie. Jednak bez wsparcia wolontariuszy byłoby to niemożliwe. To dzięki Waszej energii i zaangażowaniu wszystko działa sprawnie, a pozytywne nastawienie buduje  przyjazny klimat tego przeglądu. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby spędzić tych kilka dni w samym środku wakacji w Cieszynie, stać się częścią zespołu tworzącego wydarzenie filmowe, poznać je od kuchni i spotkać tak wielu innych miłośników kina z Polski, Czech i Słowacji. 

Na czym polega wolontariat?

Pomocy wolontariuszy potrzebujemy w przygotowaniu i realizacji wszystkich wydarzeń festiwalowych. Wolontariusze zajmują się opieką nad gośćmi, oprawą plastyczną, wydawaniem akredytacji i udzielaniem informacji w biurze festiwalowym, obsługą seansów w obiektach kinowych, promocją i pomocą w klubie festiwalowym, a także zabezpieczeniem zgodności wydarzenie z aktualnie panującymi obostrzeniami sanitarnymi. Szczegółowe zasady zostaną zawarte w porozumieniu oraz omówione podczas spotkania organizacyjnego przed rozpoczęciem przeglądu. Już w pierwszy dniu pobytu w Cieszynie zostaniecie wyposażeni w niezbędną wiedzę na odprawach i szkoleniach. Zapewniamy częściowe wyżywienie (obiad) oraz pakiet startowy (pełną akredytację i gadżety festiwalowe). Zakwaterowanie wolontariusz pokrywa we własnym zakresie.


Zrealizuj praktykę zawodową!

Kino Na Granicy to najlepsze miejsce na zrealizowanie praktyki zawodowej na Twoich studiach. Jeśli jesteś studentem bohemistyki, slawistyki, animacji społeczno-kulturalnej, kulturoznawstwa, akademii sztuk pięknych lub kierunków pokrewnych to poprzez wolontariat możesz zrealizować zajęcia praktyczne. Nie jesteś pewien czy na KnG możesz zrealizować praktykę? Zapytaj koordynatora wolontariatu lub kolegów ze starszych lat Twojego kierunku studiów!

Wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do 18 czerwca 2021 r. i zostań wolontariuszem LINK DO FORMULARZA 

 

O wynikach naboru powiadomimy Cię mailowo do 23 czerwca 2021 r. 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy na adres: wolontariat.kng@gmail.com lub telefonicznie +48 795 930 694

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Sponsorzy

Oficjalny partner logistyczny