Wolontariat

Zostań wolontariuszem podczas 21. Kina Na Granicy!Idea festiwalu:

Przegląd Filmowy Kino na Granicy / Kino na Hranici zrodził się w środowisku Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej z płynącej z serca potrzeby poznawania kultury sąsiadów. Od 2010 roku rozpoczęła się doceniana przez uczestników przeglądu stabilizacja: 6 dni, co najmniej 4 miejsca projekcji w jednym, choć podwójnym mieście, zawsze ponad 100 filmów, 5 koncertów i mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Kino na Granicy ma już swoją tradycję i renomę oraz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez filmowych. W latach 2009, 2010, 2011, 2013 kapituła nominowała Przegląd Filmowy Kino na Granicy do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "Międzynarodowe Wydarzenie Filmowe", którą zdobył w 2013 roku, a w 2018 roku kapituła konkursu nominowała Przegląd do nagrody "Promocja polskiego filmu za granicą"  

Dołącz do nas!

Jesteśmy grupą pasjonatów, dla których kino jest najważniejszą ze sztuk. Każdego roku zabieramy się do pracy z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem, aby w Cieszynie w weekend majowy stworzyć wyjątkowe wydarzenie. Jednak bez wsparcia wolontariuszy byłoby to niemożliwe. To dzięki Waszej energii i zaangażowaniu wszystko działa sprawnie, a pozytywne nastawienie buduje  przyjazny klimat tego przeglądu. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby spędzić tych kilka wiosennych dni w Cieszynie, stać się częścią zespołu tworzącego wydarzenie filmowe, poznać je od kuchni i spotkać tak wielu innych miłośników kina z Polski, Czech i Słowacji.   

Na czym polega wolontariat?

Pomocy wolontariuszy potrzebujemy w przygotowaniu i realizacji wszystkich wydarzeń festiwalowych. Wolontariusze zajmują się opieką nad gośćmi, oprawą plastyczną, wydawaniem akredytacji i udzielaniem informacji w biurze festiwalowym, obsługą seansów w obiektach kinowych, promocją i pomocą w klubie festiwalowym. Szczegółowe zasady zostaną zawarte w porozumieniu oraz omówione podczas spotkania organizacyjnego przed rozpoczęciem przeglądu. Zapewniamy częściowe wyżywienie (obiad) oraz pakiet startowy (akredytacja, katalog, koszulka oraz torba). Zakwaterowanie wolontariusz pokrywa we własnym zakresie.

Ważne informacje

1. Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny w okresie naboru na wolontariat: od 8 lutego do 25 marca 2019 r. do godziny 00:00.
2. Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z przyjęciem na wolontariat. Wyniki naboru na wolontariat rozsyłane będą drogą mailową do 2 kwietnia 2019.
3. Po zgłoszeniu i otrzymaniu informacji o udziale w tegorocznym wolontariacie zostaniecie poproszeni o przesłanie aktualnego zdjęcia portretowego, które znajdzie się później na Waszym identyfikatorze/akredytacji.
4. Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego uważnie określcie swoją dyspozycyjność przed i podczas festiwalu oraz do jakiego działu chcielibyście dołączyć. Dyspozycyjność jest szczególnie istotna.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DOSTĘPNY JEST TUTAJ. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi zostaniecie szczegółowo poinformowani o terminie, godzinie i miejscu spotkania organizacyjnego.  

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy na adres: wolontariat@kinonagranicy.pl

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Patronat