Zasady COVID

Szanowni Państwo, 

sytuacja epidemiologiczna jest bardzo dynamiczna dlatego też przedstawiamy aktualnie obowiązujące zasady funkcjonowania tegorocznego Kina na Granicy (wszelkie zmiany i aktualizacje będą publikowane na bieżąco)

 

Od 1 lipca formalnie będzie funkcjonować Unijny Certyfikat COVID, będzie on obowiązywać na terenie całej UE, lecz już teraz jest on dostępny w aplikacji mObywatel (dla systemu Android, jak i iOS)

Jeśli nie chcą Państwo używać aplikacji będą respektowane także papierowe potwierdzenie zaszczepienia.

Dzięki temu certyfikatowi uczestnik uniknie obowiązku odbycia kwarantanny lub przejścia dodatkowego testu i będzie mógł swobodnie podróżować po wszystkich obiektach festiwalowych.

W obiektach w Republice Czeskiej gość jest obecnie zobowiązany do udowodnienia swojej niezakaźności (paszport Covid, pisemne potwierdzenie choroby, szczepienia, testu lub samotestu na miejscu) oraz posiadania maseczki typu FFP2 lub KN95 (albo innej z atestem o poziomie filtracji do 94%).

Paszporty covidowe wydawane są dla trzech grup: zaszczepionych, ozdrowieńców i osób posiadających negatywny wynik testu PCR. Różnią się między sobą przede wszystkim czasem obowiązywania.

  • Zaszczepieni - certyfikat ważny rok

  • Ozdrowieńcy - certyfikat ważny 180 dni (otrzymany 10 dni po uzyskaniu pozytywnego wyniku na COVID-19)

  • Negatywny wynik testu PCR - 72h od momentu wystawienia

 

Warto także zwrócić uwagę iż za osobę w pełni zaszczepione uznaje się:

  • 14 dni po drugiej dawce w serii 2-dawkowej (szczepionki Pfizer, Moderna lub AstraZeneca), lub 

  • 14 dni po podaniu szczepionki jednodawkowej (szczepionka firmy Johnson & Johnson opracowana przez firmę Janssen)

 

!DODATKOWO!

od 9 lipca 2021 r. na teren Republiki Czeskiej od osób niezaszczepionych będzie wymagany test antygenowy (wykonany nie wcześniej niż przed 48 godzinami) lub PCR (do 72 godzin), z tego obowiązku będą zwolnione osoby które przyjęły co najmniej 14 dni wcześniej drugą dawkę szczepionki lub jednodawkową Johnson & Johnson. Do udokumentowania szczepień wystarczy „Unijny Certyfikat Covidowy”. Do Certyfikatu można także wprowadzić informację o przebyciu choroby Covid-19, co przez 180 dni traktowane jest jako posiadanie pełnej odporności.

W tym roku będzie obowiązywać wcześniejsza rezerwacja miejsc (o dacie będziemy informować w osobnym komunikacie oraz mailu). Rezerwacje miejsc będą dopasowane do obowiązujących obostrzeń (aktualnie 75% miejsc w danym obiekcie). Dodatkowo poza rezerwacją będziemy wpuszczać osoby w pełni zaszczepione (patrz komunikat wyżej), lecz po okazaniu Unijnego Certyfikatu COVID wraz z datą przyjęcia drugiej dawki 

 

 

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Oficjalny partner logistyczny