Mister D. to propozycja skrajnie przestylizowana. Za tym muzycznym przedsięwzięciem stoi Dorota Masłowska, autorka głośnej powieści sprzed 14 lat, Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną. W swoim nowym wcieleniu Masłowska powraca do dobrze znanej czytelnikom rzeczywistości. Blokowe „historie miłosne”, postaci z kolorowej prasy w małomiasteczkowym środowisku - chyba nikt inny nie potrafi poruszać się po tym świecie lepiej niż autorka Pawia królowej.
W gąszczu metajęzykowych odniesień gubią się jednak muzyczne tropy. Masłowska świadomie je zaciera, tworzy dziwaczny montaż atrakcji składający się z tanecznych rytmów, rapu, punka czy electro. Jej propozycja to stylizacja niekryjąca swojej fascynacji latami 80. i brzmieniem syntetycznego popu. Społeczeństwo jest niemiłe - taki tytuł nosi album artystki - jest rodzajem performensu, w którym Masłowska wykonuje popkulturowy chocholi taniec nad światem wartości.
Dorota Masłowska pojawi się w Cieszynie we wtorek, 28 kwietnia. Posiadacze akredytacji 6-dniowych mają zagwarantowany darmowy wstęp na wszystkie wydarzenia towarzyszące, w tym także koncerty! Cennik biletów dla pozostałych uczestników oraz szczegółowy harmonogram koncertów znajduje się w zakładce program/koncert czyli tutaj.