Koncerty

Trwają prace nad programem 21. edycji Przeglądu.
Wkrótce podamy szczegółyMuzyczny program 20. Kina na Granicy:

27.04 (piątek) Impreza urodzinowa #KosmiczneUrodzinyKnG
28.04 (sobota) Tymon Tymański & MU
29.04 (niedziela) Pogodno
30.04 (poniedziałek) Noisy Pots
1.05 (wtorek) Skyline
2.05 (środa) Bad Karma Boy

+ codziennie afterparty!

Bad Karma Boy

Bratysławska grupa, założona w 2012 roku, zdobyła sobie publiczność debiutanckim albumem o tej samej nazwie w 2013 roku i umocniła pozycję drugim albumem „Údolia a kopce” (2014). Piosenki w języku słowackim oparte na gitarowych brzmieniach rozlewających się na psychodelicznych dźwiękach klawiszy, uzupełnione warstwowymi wokalami zachwyciły słuchaczy słowackiej sceny alternatywnej. Ostatnią płytą jest „Prekrásny nový svet“ wydana w październiku 2017 roku, która zaciekawiła zarówno krytyków jak i fanów i zdobyła trzy nominacje do nagród Radio Head Awards. Zespół występował zarówno w klubach, ale również na dużych festiwalach, takich jak słowackie Grape Festival, Pohoda Festival czy czeski Colours of Ostrava.
Aktualny skład tworzą: Juraj Marikovič, Adela Tihláriková, Roman Lauko.

 

 

Pogodno

Zespół po wydaniu płyty „Plemnik” w 2011 zamilkł na całe sześć lat. Ale w błędzie jest ten kto myśli że panowie w tym czasie zasypywali gruszki w popiele. Był wysyp płyt nagranych w innych składach, były wspaniałe ilustracje muzyczne do filmów i spektakli teatralnych, były koncerty, przygody i życie w ultrakolorach od zmierzchu do świtu. A kiedy przyszła tęsknota za kolegami z zespołu powstała kolejna płyta. Zespół odrodził się właśnie jak feniks z popiołów w swoim najsilniejszym składzie: Jacek Szymkiewicz, Michał Pfeif, Marcin Macuk i Jarosław Kozłowski - przez wielu uznawanym za najlepszy koncertowy zespół w kraju. Na ich koncercie będziecie mogli usłyszeć materiał z najnowszego wydawnictwa zatytułowanego. „Sokiści chcą miłości” oraz kilka starszych utworów w zupełnie nowych aranżacjach.

 

 

Tymon Tymański & MU

Nowy projekt Tymona Tymańskiego z młodymi muzykami trójmiejskiej sceny około jazzowej. Nawiązuje nieco do płyty „Bigos Heart” grupy Tymon & The Transistors. Muzyka kwintetu oscyluje pomiędzy kultowymi brzmieniami avant rocka lat 60., a współczesnymi brzmieniami z pogranicza synth popu i elektroniki.Z ogromną przyjemnością witamy w gronie artystów 20. edycji twórcę kultowej ścieżki dźwiękowej nagranej do filmu „Wesele” Wojtka Smarzowskiego, który to film również w tym roku wyświetlimy na Kinie na Granicy.

 

Skyline

Najbardziej odjechana czeska kapela elektroniczna, która powstała w 1997 roku w Pradze. Debiutowali w styczniu 1998 jako support kapeli Tata Bojs. Do oryginalnych członków grupy (Hoffy_m – programming, produkcja i Radek B.- perkusja) dołączyli później Majkii B.- gitara, MC Jakob, a w roku 2008 piosenkarka Marka Rybin, frontmanka popularnych Gaja Mesiah. Kapela wydała już 7 albumów, ostatni „Jungle” w 2016 roku. Skyline to jednak przede wszystkim zespół koncertowy. Zagrali setki koncertów zyskując reputację kapeli, która rozkręca dzikie imprezy mogące zbudzić nawet umarłego! Za swe koncerty na żywo zostali kilkukrotnie nagrodzeni. Skyline regularnie występują na najważniejszych festiwalach krajowych. W lipcu 2005 grali support gwiazdy gatunku, zespołu Underworld. Mają także bogate doświadczenia z koncertowaniem poza granicami kraju – trasę koncertową w Polsce i na Słowacji,  koncerty w Niemczech, Portugalii, Anglii i Francji a nawet w USA. Pochwalić się mogą również udziałem w prestiżowych festiwalach zagranicznych – holenderskim Eurosonic i węgierskim legendarnym Sziget Festival. Występują w składzie: hoffy_m – programming i produkcja, Radek B – perkusja, Majkii B – gitara, MC Jacob – wokal, Marka Rybin – wokal.

 

Noisy Pots

Praska kapela, która na muzycznej scenie pojawiła się w 2014 roku z własnym stylem zwanym „kuchenne elektro”. Akustyczne dźwięki wydobywane z garnków, wiader i innych kuchennych oraz garażowych asortymentów miksują na żywo z syntetycznymi brzmieniami. Ich koncerty pełne są improwizacji i spontanicznej energii. Mają za sobą występy na takich festiwalach i imprezach muzycznych jak Colours of Ostrava czy londyński Sofar Sounds.

 

 

 

Klub Festiwalowy to także niezapomniane afterparty:

27. 04, godz. 22:30 #KosmiczneUrodzinyKnG (Michał J. Sandecki)
28.04, ok. 00:30 DJ IMO TEP (CZ) (BREAK NIGHT)
29.04, ok. 00:30 Cold Lies
30.04, ok. 00:30 DJ MR.G
01.05, ok. 00:30 Djs4dancers (Edee Dee & Fontemski)
02.05, ok. 00:30 DJ Mazubar & Friends - DISCO NIGHT (Podaj Kabel)

Miejsce: Browar Zamkowy Cieszyn – piwnica

Bilety

Cena biletu na pojedynczy koncert i tzw. „after party“ wynosi 25 zł (150 Kč) .

Bilety na koncerty można zakupić bezpośrednio przed koncertem w Klubie Festiwalowym oraz w Biurze Organizacyjnym (Zamek Cieszyn. Ul. Zamkowa 3, 43- 400 Cieszyn) w godzinach jego otwarcia (26.04. od 17:00 do 21:00, 27.04. do 02.05. w godzinach 9:00- 21:00, 03.05. od 9:00 do 14:00).

Szczegółowy regulamin zakupu i korzystania z biletów i karnetów znajduje się w zakładce "uczestnik".

Organizatorzy

Organizatorzy Organizatorzy

Partnerzy

Partnerzy Partnerzy Partnerzy Partnerzy

Współfinansowanie

Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie

Patroni medialni

Patroni medialni Patroni medialni