Koncerty

W trakcie 19. edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy pokażemy ponad 100 filmów. Każdego dnia, tuż po ich emisji zaprosimy wszystkich uczestników i gości na polsko-czesko-słowacką podróż muzyczną, która swój początek i koniec miała w Klubie Festiwalowym. W ramach tegorocznego Kina na Granicy odbędzie się 5 koncertów, a po każdym z nich afterparty w wykonaniu Kolektywu Podaj Kabel oraz ich gości.

Muzyczny program 19. KnG:

  • 28.04 - Prago Union (Live Band)
  • 29.04 - Tabu
  • 30.04 - Jakubik & Deriglasoff
  • 01.05 - XXANAXX
  • 02.05 - Chiki Liki tu-a

Prago Union

Prago Union założyli w roku 2002 raper Kato i DJ Skupla. Kapela reprezentuje to, co najlepsze w czeskim hip-hopie, o czym świadczą dwie nagrody muzyczne Anděl za albumy Dezorient Express i V barvách. Również na zeszłorocznej płycie studyjnej Smrt žije Kato – „kąsający bezzębny poeta” – potwierdza, że nie stracił formy. I chociaż klimat wydawnictwa (co podpowiada sam tytuł) jest mroczniejszy od poprzednich, to zdobyło ono uznanie słuchaczy i krytyki. Obecnie Prago Union występują w składzie klubowym (Kato i DJ Maro), czasem w towarzystwie kapeli grającej na żywo i właśnie  taki show czeka nas podczas inauguracyjnego koncertu tegorocznej edycji Kina na Granicy.

 

Tabu

Zespół Tabu powstał w 2003 roku. Przez lata działalności zmieniał się zarówno skład zespołu, jak i jego styl muzyczny. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to cechy charakterystyczne twórczości Tabu. Setki zagranych koncertów (w tym na Przystanku Woodstock i podczas trasy Punky Reggae Live) i tysiące przejechanych kilometrów sprawiły, że Tabu to wielka rodzina, machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa. Na swoim koncie zespół ma cztery płyty studyjne oraz jeden album koncertowy: Jednosłowo (2006), Salut (2009), Endorfina (2012), Przystanek Woodstock 2014, Meteory (2015), Jednosłowo (repackaged/remastered, 2016). Meteory to ostatnia płyta studyjna grupy, pełna odwołań do różnych stylów muzycznych, a jednocześnie nasycona reggae’owa pulsacja. Każda z piosenek jest osobną historią, jednak razem tworzą mieszankę o wspólnym fundamencie. Jest nim moc muzycznego przesłania oraz prawda o życiu przekazywana w tekstach. Aktualnie zespół pracuje nad piątym albumem studyjnym, a jego pierwszym zwiastunem jest utwór Głowa do góry z gościnnym udziałem Kamila Bednarka.

 

Jakubik & Deriglasoff

Muzyczny projekt pod roboczym tytułem 40 przebojów, inspirowany poszukiwaniami takich twórców jak John Cage czy John Zorn, jest oryginalną propozycją, jakiej na polskim rynku nie sposób znaleźć. Ekstrawagancki pomysł duetu Jakubik & Deriglasoff, niepokornych, ciągle poszukujących artystów, wkracza na obszary, których nikt w tym kraju jeszcze nie próbował eksplorować. Jest bez wątpienia ambitnym, skierowanym do wyrobionego słuchacza eksperymentem, łączącym różne gatunki. Od cyber punku, przez electro pop, disco techno, do hardcore’u. Proszę sobie wyobrazić płytę, na której znajdzie się 40 utworów, minipiosenek, skitów – niepotrzebne skreślić – do których muzykę napisał Olaf Deriglasoff, a teksty autorstwa Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego zaśpiewał Arek Jakubik. Przy czym każda z tych kompozycji trwa niewiele dłużej niż minutę, niektóre wręcz po dwadzieścia parę sekund.

 

XXANAXX

XXANAXX to duet z Warszawy, który tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michäl Wu. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012 roku i już po kilku miesiącach światło dzienne ujrzał debiutancki singiel Disappear. W sierpniu 2013 roku nakładem wytwórni U Know Me Records ukazała się pierwsza EP-ka duetu, z której pochodzą także utwory Broken Hope i Got U Under. Zespół otrzymał zaproszenia na festiwale Open’er, Audioriver, Selector, Malta, brytyjski The Great Escape, Music & Water Festival, EB Hel Spot czy Męskie Granie w Żywcu. Do tego doszły koncerty w plenerze i w czołowych klubach w całych kraju. W 2014 XXANAXX wydał debiutancki album Triangles, a dwa lata później FWRD. XXANAXX w wydaniu koncertowym to aktualnie 4-osobowy zespół, w skład którego poza Klaudią i Michałem wchodzą wokalista i klawiszowiec Wojtek Baranowski oraz perkusista Gniewomir Tomczyk.

 

Chiki liki tu-a

Słowacka kapela rocka alternatywnego (sami używają terminu akrobatyczny rock’n’roll) powstała w roku 1995 w Preszowie. Rozgłos wśród słuchaczy zyskała w roku 2003, gdy jedna z komercyjnych stacji radiowych umieściła na swojej liście przebojów utwór Láska moja de si, który przyciągnął uwagę również dzięki dowcipnemu wideoklipowi. Kompozycję, pierwotnie pomyślaną jako jeden z ubocznych projektów, muzycy włączyli później do albumu Choďte sa hrať pred vlastný vchod. Po albumie Dvojkilometrový jeleň z roku 2005 kolejny ukazał się dopiero wiosną 2015. Czekanie jednak się opłaciło, krążek Slzy tvý mámy, Šedivý a spol zdobył tytuł albumu roku 2015. W tym samym roku kapela wydała potrójny album składanek. Chiki liki tu-a słyną również ze swoich oryginalnych koncertowych widowisk, które fani kapeli mogli docenić na ponad 1200 koncertach w 15 krajach Europy. Aktualny skład zespołu to: Martin Višňovský – śpiew i gitara basowa, Ľuboslav Petruška – gitara elektryczna, Tomáš Višňovský – perkusja.

 

Program Afterparty 19. KnG:

28.04 - Mazubar

29.04 - KRTL

30.04 - Mr.G

1.05 - Daniel Heller

2.05 - Diastema & Mazubar

Visual - Wojtek M.

Bilety na koncerty oraz karnet Klubu Festiwalowego

Bilety na koncerty odbywające się w Klubie Festiwalowym sprzedawane będą w Biurze Organizacyjnym (w godzinach otwarcia biura) oraz przy wejściu do Klubu Festiwalowego, na godzinę przed rozpoczęciem każdego koncertu. Karnet Klubu Festiwalowego (obejmuje wstęp na wszystkie koncerty) będzie można zakupić wyłącznie w Biurze Organizacyjnym (Czytelnia i Kawiarnia Avion/Noiva, ul. Główna 2061, Czeski Cieszyn) w godzinach jego otwarcia.

Cennik biletów na poszczególne koncerty oraz karnetu Klubu Festiwalowego

  • bilet na koncert: 20 zł (120Kč)
  • karnet Klubu Festiwalowego: 60 zł (400 Kč)

Szczegółowy regulamin zakupu i korzystania z biletów i karnetów znajduje się w zakładce "uczestnik".

Organizatorzy

Organizatorzy Organizatorzy

Sponsor główny

Współfinansowanie

Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie

Sponsorzy

Partnerzy główni

Partnerzy główni Partnerzy główni Partnerzy główni

Partnerzy

Współpraca

Patroni medialni

Patroni medialni Patroni medialni