KONCERTY

Koncert Rynek Cieszyn (wstęp wolny)

31 lipca godz. 20.00 na rynku w Cieszynie wystąpi dla Was grupa Pablopavo i Ludziki! Zespół, grający muzykę z pogranicza reggae, rocka i elektroniki, zadebiutował albumem „Telehon” w 2009 roku. Na jego czele stoi wokalista, autor tekstów piosenek, pisarz (i znany miłośnik czeskiej kultury!) Pablopavo, czyli Paweł Sołtys – zdobywca Paszportu Polityki w kategorii Muzyka Popularna w 2014 roku, wcześniej związany m.in. z zespołem Vavamuffin.

     

„Spotkanie Georga Friedricha Händla z praczłowiekiem” – pisał o nim publicysta Jiří Černý. Po takiej zapowiedzi trudno nie być zaintrygowanym, prawda?
Twórczość grupy Jablkoň to przede wszystkim dźwięki z pogranicza nowoczesnej muzyki poważnej i popu, z silnymi elementami folku, rocka i jazzu. Choć skład zespołu – założonego już ponad 30 lat temu – zmieniał się, oryginalne brzmienie pozostało. W swojej długiej karierze grupa nie tylko koncertowała i nagrywała własne płyty, ale także tworzyła muzykę do filmów i inscenizacji, współpracowała z wirtuozem skrzypiec Jaroslavem Svěcenym i Czeską Orkiestrą Symfoniczną, zjeździła z koncertami pół świata.

Przyszedł czas na Cieszyn. Koncert zespołu Jablkoň odbędzie się w sobotę 31 lipca na cieszyńskim rynku po występie grupy Pablopavo i Ludziki, ok. godz. 21.30. Serdecznie zapraszamy! 

 

KONCERTY W KLUBIE FESTIWALOWYM W BROWARZE ZAMKOWYM CIESZYN
start ok. godz. 22.00 (bilety 15 zł/Koncerty dla akredytowanych otwarte, bez rezerwacji miejsc. Do zobaczenia w Klubie Festiwalowym!)

W tym roku będą one miały nieco bardziej kameralny i akustyczny charakter, ale oczywiście na naszych festiwalowych scenach nie zabraknie wspaniałych artystów.

Jednym z nich będzie Henry No Hurry! Ze swoją muzyką odwiedził już kilka krajów i ponad 215 miejsc. Nieraz bardzo dziwnych: grał w schroniskach górskich, na złomowisku aut, opuszczonym dworcu PKS. Jego koncerty to osobliwe one man show, na których nie tylko gra, ale sypie anegdotami i filozofuje. A sama muzyka? Indie-folk, urozmaicony zestaw instrumentów (gitara, ukulele, pianino, przeszkadzajki) i emocjonalność zbliżona do takich wykonawców jak Fink, Bon Iver czy Glen Hansard. Henry No Hurry to jednoosobowy muzyczno-podróżniczy projekt Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego. Brzmi ciekawie? Posłuchajcie na żywo! Henry No Hurry wystąpi dla Was 1 sierpnia w Browarze Zamkowym. Bilety do kupienia przez stronę internetową od 24.07 15 zł.

 

Kolejni artyści, których usłyszycie u nas na koncercie to sskjegg. „sskjegg to dźwięki, emocje i magia” – mówią o swoim muzycznym duecie Sabina Broda i Korneliusz Flisiak. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ona jest autorką tekstów i wokalistką, on odpowiada za warstwę muzyczną. Ich muzyka to „spora dawka elektroniki z delikatnym wokalem, a wszystko to okraszone dosadnym tekstem, który wwierca się w głowy słuchaczy”. W czerwcu ubiegłego roku światło dzienne ujrzała ich płyta „(m)ała”, a w lipcu singiel sskjegg „Toń” ukazał się pod szyldem projektu My Name Is New wytwórni KAYAX. sskjegg wystąpi dla Was 2 sierpnia w naszym Klubie Festiwalowym. Bilety do kupienia przez stronę internetową od 24.07 w cenie 15 zł.

„Delikatna i mglista jak sny, łagodna i brutalna jak przyroda, w której piosenkarka odnajduje inspirację do wyrażania własnych przeżyć” – taka jest muzyka Moonshye.
„Moonshye to przede wszystkim wyjątkowa atmosfera i potężny ładunek emocjonalny” – pisze o niej Soundrive.pl. Artystka podkreśla swoje bliskie związki z Polską i ze światem filmowym – kilka lat spędziła w Łodzi, w środowisku studentów Szkoły Filmowej. Miasto zainspirowało ją do napisania większości piosenek z debiutanckiej płyty „Curtain of the Moon”. Jedna z piosenek, „Kamyczki Kamyki” nagrana została w języku polskim do filmu „Tsantsa” Robina Lipo, zaprezentowanego przez nas na Kinie na Granicy online w zeszłym roku. Możecie jej posłuchać tutaj! Ale to nie jedyny powód, dla którego koncert na Kinie na Granicy będzie wyjątkowy. Cieszyn ma dla twórczyni znaczenie szczególne, ponieważ to właśnie tu odbył się jej pierwszy występ.

Koncert Moonshye odbędzie się 3 sierpnia w Browarze Zamkowym. 

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Oficjalny partner logistyczny