FAQ - 23.KNG

Wszystko co powinniście wiedzieć o 23. KnG!

 

FAQ 23. Kino na Granicy

1. W jakim terminie będzie odbywał się Przegląd?

23. Przegląd Filmowy Kino na Granicy/Hranici będzie trwał od 30.07 do 4.08.2021r. w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

2. W jakiej formule odbędzie się 23. KnG/KnH?

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Bardzo chcielibyśmy spotkać się z Wami w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Nad taką edycja aktualnie pracujemy. Zdajemy sobie jednak sprawę z ciągle zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej, więc jeśli - z powodów pogorszenia się warunków lub nałożonych obostrzeń - nie będziemy mogli bezpiecznie zorganizować imprezy, tegoroczny Przegląd zostanie przeniesiony online, ale odbędzie się w tym samym terminie. Najważniejsze jest nasze wspólne bezpieczeństwo.

3. Jak można uczestniczyć w Przeglądzie?

Aby uczestniczyć w Przeglądzie KNG/KnH należy zarejestrować się / zalogować na konto uczestnika (www.kinonagranicy.pl) i kupić akredytację 6 dniową lub bilet. Zakupiona akredytacja lub bilet nie podlegają zwrotowi. Regulamin sprzedaży dostępny jest tutaj (link).

4. Od kiedy trwa sprzedaż akredytacji i biletów?

Sprzedaż akredytacji będzie trwać w 3 etapach. Rozpocznie się 1 maja 2021r. Każda pula akredytacji jest ograniczona i trwa do wyczerpania danej puli sprzedażowej. 

 • PULA I      1.05 – 04.06.2021*       169 zł + pakiet gadżetów

 • PULA II     05.06-10.07.2021*         209 zł 

 • PULA III    11.07-04.08.2021*         259 zł

* Sprzedaż trwa do wyczerpania puli.

Sprzedaż biletów na poszczególne seanse rozpocznie się 11 lipca 2021r. Wszystkie szczegółowe informację podamy wkrótce.


5. Co z akredytacją w przypadku zmiany z wersji stacjonarnej na online?

We wszystkich pulach sprzedażowych dostępne będą akredytacje na KINO NA GRANICY/HRANICI w formie zależnej od aktualnych warunków i obostrzeń pandemicznych. Przypominamy, iż zakupiona akredytacja nie podlega zwrotowi.
Bardzo chcielibyśmy spotkać się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie i dlatego pracujemy nad edycją stacjonarną. Jednocześnie, jeśli będzie potrzeba zmienienia formuły festiwalu na online, zakupione akredytacje dają automatyczny dostęp do wszystkich filmów pokazywanych na naszej stronie w tym samym czasie, w jakim miał trwać Przegląd (30.07-04.08.2021r.). Poniżej zamieszczamy wszystkie ważne informacje dotyczące festiwalu online.

6. Jak mogę zarezerwować miejsce na poszczególnych seansach?

Uczestnicy z zakupionymi akredytacjami będą rezerwować miejsca na interesujących ich seansach. Będzie oczywiście możliwość odwołania swojej rezerwacji. Wszystkie szczegółowe informacje podamy wkrótce.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZEGLĄDU KnG/KnH ONLINE – jeśli nastąpi taka konieczność.

 1. Filmy dostępne będą dla zalogowanych użytkowników, którzy zakupili akredytację lub bilet na poszczególny seans.
 2. Filmy będzie można zobaczyć na stronie www.kinonagranicy.pl w systemie VOD. Użytkownik wybiera odpowiedni dla siebie czas, aby obejrzeć wybrany film. Od czasu rozpoczęcia odtwarzania filmu ma on 6 godzin do zakończenia oglądania. Po tym czasie nie będzie możliwe dalsze uczestniczenie w projekcji.
 3. Dostęp do filmów jest geoblokowany, można je obejrzeć tylko na terenie Polski i Czech. W wyjątkowych sytuacjach wynikających z umów dystrybucyjnych projekcje nielicznych filmów mogą mieć ograniczenia dotyczące tylko jednego kraju.
 4. Filmy będą mieć napisy do wyboru (polskie-czeskie, czeskie i słowackie -polskie).
 5. Oglądanie filmów wymaga posiadania urządzenia spełniającego następujące parametry techniczne i mającego dostęp do Internetu o parametrach minimalnych określonych poniżej:
 • przeglądarki internetowe: Chrome, Safari od wersji 13, Firefox, Microsoft Edge;
 • filmy odtwarzane są w jakości HD przystosowanej do prędkości łącza w trakcie streamingu, najwyższa jakość: 1080p, najniższa jakość: 540p;
 • wymagane minimalne łącze to 2 Mbps, ale zalecamy korzystania z łącza powyżej 10 Mbps;
 • możesz wyświetlić filmy za pomocą urządzeń Chromecast, co pozwoli Ci oglądać filmy z Przeglądu na telewizorze;
 • jakość usługi udostępnienia filmów może zależeć od parametrów technicznych połączenia internetowego oraz parametrów technicznych urządzenia, za pośrednictwem, którego będziesz mieć dostęp do filmów Przeglądu.

      6. W razie problemów prosimy zgłosić taką sprawę do nas na Messengerze Kino na Granicy, mailowo na adres akredytacje@kinonagranicy.pl lub telefonicznie: +48 500 525 914.

 

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Sponsorzy

Oficjalny partner logistyczny