Aktualności

Zobacz wszystkie
08 września 2015

Łukasz Maciejewski nowym dyrektorem programowym

Z ogromną radością przedstawiamy Wam nowego dyrektora programowego, który odpowiedzialny będzie za polską część programu Kina na Granicy.

Naszym nowym współpracownikiem będzie Łukasz Maciejewski - filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych ("AICT") oraz Federacji Krytyków Filmowych ("Fipresci"). Wykłada na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Jest autorem wielu książek ("Przygoda myśli", "Aktorki. Spotkania", "Wszystko jest lekko dziwne" - wywiad-rzeka z Jerzym Radziwiłowiczem, "Flirtując z życiem" - rozmowa z Danutą Stenką), jest stałym współpracownikiem kilkunastu czasopism, ekspertem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, telewizji HBO i stałym komentatorem "Tygodnika Kulturalnego" w TVP Kultura. Zdobył wiele nagród i wyróżnień dziennikarskich: między innymi statuetki "Uskrzydlony", "Dziennikarskiej Weny" oraz "Złotej Róży" za "nową jakość w krytyce filmowej".

Jesteśmy przekonani, że jego świeże spojrzenie na program Kina na Granicy będzie jedną z wielu pozytywnych zmian jakie pojawią się podczas naszej pełnoletniej edycji, na którą już teraz zapraszamy. Przypomnijmy 18. edycja Kina na Granicy odbędzie się w dniach 28.04 - 3.05. 2016 r. 

Powrót

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Sponsorzy

Oficjalny partner logistyczny