Aktualności

Zobacz wszystkie
06 stycznia 2019

NaFilM z Pragi do Cieszyna

Grupa pasjonatów, ze studenckiego pomysłu stworzyła projekt Narodowego Muzeum Filmowego, które lada dzień zostanie otwarte w centrum Pragi. Poznajcie Terezie, Adelę i Jakuba – zespół NaFilM, naszych nowych specjalistów od strategii PR po czeskiej stronie.

Stowarzyszenie NaFilM od 2014 roku zajmuje się upowszechnianiem filmu, jego języka i historii w ramach regularnej działalności wystawienniczej,  ponadto realizuje różnorodne edukacyjne programy oraz krajowe i międzynarodowe projekty poświęcone filmowemu i audiowizualnemu wychowaniu. Głównym celem działalności stowarzyszenia jest zachęcanie do samodzielnego poznania i własnego krytycznego przewartościowania kinematografii, przyczynienie się do zrozumienia roli twórczości filmowej we współczesnej historii oraz wzbogacenie spojrzenia szerokiego grona odbiorców na czeską filmową produkcję w nowych, często nieoczywistych kontekstach. Oprócz kuratorskiej i menadżerskiej działalności, NaFilM zajmuje się także całościowymi działaniami PR, medialną i marketingową stroną projektu.

W roku 2019, po dwóch zakończonych sukcesem wystawach czasowych, NaFilM otwiera w centrum Pragi pierwsze stałe filmowe muzeum w Republice Czeskiej.

Więcej informacji: http://www.nafilm.org/menu/

Powrót

Organizatorzy

Patronat

Współorganizatorzy

Współfinansowanie

Sponsorzy