Aktualności

Zobacz wszystkie
27 lutego 2019

Vložte kočku czeską muzyczną gwiazdą KnG!

Czas ogłosić kolejną muzyczną gwiazdę tegorocznej edycji Kina na Granicy! Vložte kočku to alternatywny zespół rockowy z Czech, który powstał w marcu 2008 w Pradze.

Jego debiutancki album TáTa z 2012 roku był nominowany do nagrody muzycznej „Anděl” w kategorii „muzyka elektroniczna”; rok później ich drugi album SEAT zdobył to wyróżnienie. Swoja energią i brakiem przyporządkowania gatunkowego burzą granicę między oczekiwaniami a rzeczywistością, między widzem a performerem i docierają w ten sposób do szerokiego grona fanów. Oprócz koncertów w klubach i na festiwalach, zespół występował jako support przed koncertami Prodigy czy Battles, skomponował muzykę do kilku sztuk teatralnych czy niemego filmu „Dziennik upadłej dziewczyny” z 1929 roku. Najnowszy album to ścieżka dźwiękowa do debiutu filmowego Adama Sedláka „Domestik”, w którym skrzypek Jiří Konvalinka gra również główną rolę. Tak więc Vložte kočku będzie można posłuchać nie tylko w klubie festiwalowym, ale także oglądając prezentowany na Kinie na Granicy film „Domestik”!

W chwili obecnej zespół gra w pierwotnym składzie jako trio, które tworzą bracia Kryštof Kaplan – rap, elektronika; Cyril Kaplan – perkusja, elektronika, rap; i Jiří Konvalinka – skrzypce elektryczne, gitara basowa, gitara, klawisze, śpiew.

 

Powrót

Organizatorzy

Organizatorzy Organizatorzy

Współorganizatorzy

Współorganizatorzy Współorganizatorzy

Współfinansowanie

Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie Współfinansowanie

Sponsorzy

Sponsorzy Sponsorzy Sponsorzy Sponsorzy Sponsorzy