Aktualności

Zobacz wszystkie
27 lutego 2019

Vložte kočku czeską muzyczną gwiazdą KnG!

Czas ogłosić kolejną muzyczną gwiazdę tegorocznej edycji Kina na Granicy! Vložte kočku to alternatywny zespół rockowy z Czech, który powstał w marcu 2008 w Pradze.

Jego debiutancki album TáTa z 2012 roku był nominowany do nagrody muzycznej „Anděl” w kategorii „muzyka elektroniczna”; rok później ich drugi album SEAT zdobył to wyróżnienie. Swoja energią i brakiem przyporządkowania gatunkowego burzą granicę między oczekiwaniami a rzeczywistością, między widzem a performerem i docierają w ten sposób do szerokiego grona fanów. Oprócz koncertów w klubach i na festiwalach, zespół występował jako support przed koncertami Prodigy czy Battles, skomponował muzykę do kilku sztuk teatralnych czy niemego filmu „Dziennik upadłej dziewczyny” z 1929 roku. Najnowszy album to ścieżka dźwiękowa do debiutu filmowego Adama Sedláka „Domestik”, w którym skrzypek Jiří Konvalinka gra również główną rolę. Tak więc Vložte kočku będzie można posłuchać nie tylko w klubie festiwalowym, ale także oglądając prezentowany na Kinie na Granicy film „Domestik”!

W chwili obecnej zespół gra w pierwotnym składzie jako trio, które tworzą bracia Kryštof Kaplan – rap, elektronika; Cyril Kaplan – perkusja, elektronika, rap; i Jiří Konvalinka – skrzypce elektryczne, gitara basowa, gitara, klawisze, śpiew.

 

Powrót

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Patronat