Aktualności

Zobacz wszystkie
17 października 2018

Marek Koterski w Kinie… na Granicy

Znamy pierwszego bohatera retrospektywy nadchodzącej edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy. Gościem cieszyńskiego festiwalu będzie Marek Koterski, którego najnowszy film „7 uczuć” właśnie wszedł do kin.

21. edycja Przeglądu Filmowego Kino na Granicy odbędzie się w dniach 27.04-3.05.2019 r. w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Już dziś wiadomo, że bohaterem polskiej retrospektywy reżyserskiej będzieMarek Koterski, który swoimi filmami, realizowanymi rzadko, zawsze z wielkim nakładem sił i środków, udowadnia, że podziały na twórczość ambitną i komercyjną nie muszą wcale istnieć.

Kino Koterskiego to filmy z najwyższej półki, wielka saga o polskim inteligencie, ale i o naszym kompleksie – uzasadnia swój wybór Łukasz Maciejewski, dyrektor programowy Kina na Granicy - Kochamy kino Koterskiego ponieważ każdy kiedyś był (jest lub będzie) Adasiem Miauczyńskim. Autor „Dnia świra” dorobił się jeszcze jednej, niespotykanej zupełnie w naszym środowisku przewagi. Bezwzględnego szacunku. Szacunku widzów, ale i artystów pracujących z nim. Występ u Koterskiego musi być dla aktorów szczególnym wyróżnieniem, skoro decydują się na najmniejsze nawet epizody, byleby tylko pojawić się na ekranie w filmie sygnowanym jego nazwiskiem.

Na Kinie na Granicy będzie można zobaczyć, oprócz najnowszych „7 uczuć“, piętnaście filmów Marka Koterskiego, a wśród nich: „Dom wariatów“, „Życie wewnętrzne“, „Porno“, „Nic śmiesznego“, „Ajlawju“, „Dzień świra“, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami“, „Baby są jakieś inne“, czy „Lekka tkliwość“.

Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbywa się nieprzerwanie od 1999 roku w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. To największy festiwal promujący polsko-czesko-słowacką kulturę filmową. Pokazom filmowym co roku towarzyszą wystawy, debaty i spotkania z twórcami.

Powrót

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Patronat