Aktualności

Zobacz wszystkie
NIE O TAKI ŻÓŁTY NAM CHODZIŁO/ODWOŁANIE 06 sierpnia 2020

NIE O TAKI ŻÓŁTY NAM CHODZIŁO / ODWOŁANIE

Żółty kolor towarzyszył nam od początku organizacji 22. edycji Przeglądu Filmowego Kino na granicy. Wywoływał radość i dodawał energii do działania, zwłaszcza w trudnych chwilach narodowej kwarantanny i niepewności organizacyjnej. Teraz na żółto na mapie opublikowanej w czwartek rano przez polskie Ministerstwo Zdrowia “zaświecił się” nasz powiat cieszyński. 

 

W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez ten resort jesteśmy zmuszeni odwołać nasze tegoroczne spotkanie na polsko-czeskiej granicy. Jak wiemy, nowy system obostrzeń w wybranych powiatach dotyczy targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu oraz obowiązku noszenia maseczek. Lista powiatów będzie poddawana bieżącej analizie, a ministerstwo i modyfikowana dwa razy w tygodniu.

 

Na razie jesteśmy żółci, ale nie mamy pewności, czy w kolejnych dniach pogranicze nie zabarwi się na czerwono, co - wg nowych zasad resortu zdrowia - skutkowałoby całkowitym zakazem organizacji imprez w regionie. Ponadto kolor żółty narzuca na nas konieczność zredukowania liczby publiczności do 100 osób w sali. Nie będziemy zatem w stanie zapewnić wszystkim naszym widzom miejsc w kinie. Sytuacja w Czechach również nie ulega poprawie - w przygranicznych powiatach dochodzi do wzrostu zakażeń.

 

Nowe okoliczności oraz troska o Wasze bezpieczeństwo nie pozwalają nam na zorganizowanie 22. Kina na Granicy w terminie od 21 do 26 sierpnia. 

 

Pieniądze za zakupione akredytacje zostaną zwrócone. Z uwagi jednak na poniesione przez nas koszty (tłumaczenia, opracowanie napisów i inne) bylibyśmy wdzięczni za wsparcie nas, wyrażając zgodę na odliczenie kosztów zestawu festiwalowych gadżetów w cenie 70 zł (koszulka, torba i komin), które zostałyby do Was wysłane. 

 

Dziękujemy za wszystkie słowa otuchy, które dotąd od Was otrzymaliśmy. Liczymy na Wasze zrozumienie. Bądźmy razem w tym trudnym czasie! 

 

Organizatorzy KnG

 

 

Powrót

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Sponsorzy

Oficjalny partner logistyczny