Plan spotkań z twórcami

27.04

POKAZY FILMOWE

TYTUŁ: Kočár do Vídně /Wóz do Wiednia
MIEJSCE: KaSS
START PROJEKCJI: 14:30
GODZINA SPOTKANIA: 16:00
PROWADZENIE:Martin Novosad
GOŚCIE: Jaromír Hanzlík

TYTUŁ: Ničo naviac
MIEJSCE: KaSS
START PROJEKCJI: 16­:45
GODZINA SPOTKANIA: 17:40
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚCIE: Pavel Kadlečík, Erik Forgač

TYTUŁ: Jan Palach
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 19:00
GODZINA SPOTKANIA: 21:05
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚCIE: Denisa Barešová, Karel Jirák


INNE WYDARZENIA:


TYTUŁ: Wernisaż Łukasza Bąka Zimna Wojna
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START: 14:00
WPROWADZENIE: Łukasz Maciejewski
GOŚCIE: Łukasz Bąk, Jarosław Kamiński

TYTUŁ: Wykład: Możliwości odbioru baśni filmowej przez dziecko w wieku wczesnoszkolnym- Nina Maślanka
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START: 14:30

TYTUŁ: Wernisaż Adama Sikory Wölfesgrund
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START: 15:00
WPROWADZENIE: Łukasz Maciejewski
GOŚCIE: Adam Sikora, Beata Święcicka

TYTUŁ: Wernisaż Mini Wonders
MIEJSCE: Zamek
START: 16:00

TYTUŁ: Spotkanie autorskie: Hubert Klimko Dobrzaniecki- Złodzieje bzów
MIEJSCE: Kornel i Przyjaciele
START: 17:00
PROWADZENIE: Magda Miśka-Jackowska

28.04

POKAZY FILMOWE:

TYTUŁ: Jan Palach
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 10:00
GODZINA SPOTKANIA: 12:05
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚCIE: Denisa Barešová, Karel Jirák

TYTUŁ: Jen o rodinných záležitostech / Tylko o rodzinnych sprawach
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 11:30
GODZINA SPOTKANIA: 13:30
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚCIE: Milan Kňažko, Jaromír Hanzlík

TYTUŁ: Monštrum, Spýtaj sa vašich
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 12:00
GODZINA SPOTKANIA: 13:00
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚCIE: M. Snopek, B. Berezňákoví, M. Čeretková

TYTUŁ: Szkoła Katowicka Zestaw 1 (Marcin Wrona „Człowiek magnes”; Michał Rosa „Gry i zabawy wojskowe“; Maciej Pieprzyca „Inna“; Jan P. Matuszyński „Myjnia”)
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 12:30
GODZINA SPOTKANIA: 13:45
PROWADZENIE: Magda Miśka-Jackowska
GOŚĆ: Maciej Pieprzyca

TYTUŁ: Małżeńskie porachunki
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 14:30
GODZINA SPOTKANIA: 16:00
PROWADZENIE: Artur Zaborski (zapowiedź i Q&A)
GOŚĆ: Marcin Dorociński

TYTUŁ: Dobří holubi se vracejí / Dobre gołęie wracają
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 14:30
GODZINA SPOTKANIA: 16:10
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Milan Kňažko

TYTUŁ: Zánik samoty Berhof / Ślad wilczych zębów
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 15:00
GODZINA SPOTKANIA: 15:00
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Milan Kňažko

TYTUŁ: Dziura w głowie
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 16:45
GODZINA SPOTKANIA: 18:15
PROWADZENIE: Ola Salwa
GOŚĆ: Piotr Subbotko, Bartłomiej Topa, Witold Wieliński,

TYTUŁ: Szkoła Katowicka Zestaw 2 (Kuba Czekaj „Rwetes”; Piotr Domalewski „Obcy”; Paweł Maślona „Magma”; „Święto zmarłych”; Aleksandra Terpińska)
MIEJSCE: Kino Kass
START PROJEKCJI: 16:45
GODZINA SPOTKANIA: 18:15
PROWADZENIE: Patrycja Wanat
GOŚĆ: Radosław Ochnio, Aleksandra Terpińska, Ewa Kaim,

TYTUŁ: Léto s gentlemanem / Lato z gentlemanem
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 17:00
GODZINA SPOTKANIA: 18:40
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Jaromír Hanzlík

TYTUŁ: Wszyscy jesteśmy Chrystusami
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START PROJEKCJI: 19:00
GODZINA SPOTKANIA: 20:50
PROWADZENIE: Patrycja Wanat
GOŚĆ: Małgorzata Bogdańska, Marcin Dorociński, Marian Dziędziel, Małgorzata Zajączkowska

TYTUŁ: Wilkołak
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 20:00
GODZINA SPOTKANIA: 21:30
PROWADZENIE: Artur Zaborski
GOŚĆ: Adrian Panek, Jarosław Kamiński

TYTUŁ: Ogród Luizy
MIEJSCE: PLENER
START PROJEKCJI: 21:00
GODZINA ZAPOWIEDZI: 21:00
PROWADZENIE: Magda Miśka-Jackowska
TYLKO PRZYWITANIE Z WIDZAMI GOŚĆ: Marcin Dorociński, Petro Aleksowski, Witold Wieliński

INNE WYDARZENIA:

TYTUŁ: Wykład: Literatura czeska po 1989 roku- Petr Minařík
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START: 12:00

TYTUŁ: Wernisaż Doroty Roqueplo Kostium bez Granic
MIEJSCE: Galeria PUDA
START: 13:30
PROWADZENIE: Łukasz Maciejewski
GOŚCIE: Dorota Roqueplo

TYTUŁ: Wykład: Film czeski po 1989 roku- Petr Vlček
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START: 14:30

TYTUŁ: Wernisaż: Andrzej Pągowski na Granicy
MIEJSCE: Zamek Cieszyn
START: 16:00
PROWADZENIE: Łukasz Maciejewski
GOŚCIE: Andrzej Pągowski

TYTUŁ: Spotkanie literackie Zbigniew Machej – Antidotum noctis
MIEJSCE: Kornel i Przyjaciele
START: 17:00
PROWADZENIE: Andrzej S. Jagodziński

29.04

POKAZY FILMOWE:
TYTUŁ: Autsajder
MIEJSCE: Kino PIAST
START PROJEKCJI: 08:30
GODZINA SPOTKANIA: 10:00
PROWADZENIE: Magda Miśka-Jackowska
GOŚĆ: Adam Sikora

TYTUŁ: Za niebieskimi drzwiami
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 08:30
GODZINA SPOTKANIA: 10:00
PROWADZENIE: Ola Salwa
GOŚĆ: Mariusz Palej

TYTUŁ: Úsměvy smutných mužů / Uśmiechy smutnych mężczyzn
MIEJSCE: Kino CENTRAL
START PROJEKCJI: 10:00
GODZINA SPOTKANIA: 11:30
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Dan Svátek, Josef Formánek

TYTUŁ: Przerwana misja
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 10:45
GODZINA SPOTKANIA: 15:35
GOŚĆ: Petro Aleksowski

TYTUŁ: Pitbull
MIEJSCE: Kino PIAST
START PROJEKCJI: 11:00
GODZINA SPOTKANIA: 12:40
PROWADZENIE: Artur Zaborski
GOŚĆ: Marcin Dorociński, Małgorzata Foremniak, Janusz Chabior

TYTUŁ: Jak pies z kotem
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 12:15
GODZINA SPOTKANIA: 14:00
PROWADZENIE: Patrycja Wanat
GOŚĆ: Olgierd Łukaszewicz

TYTUŁ: Dobrá smrť / Dobra śmierć
MIEJSCE: Kino Kass
START PROJEKCJI: 12:15
GODZINA SPOTKANIA: 13:40
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Tomáš Krupa

TYTUŁ: Romance pro křídlovku / Romanca na trąbkę
MIEJSCE: Kino CENTRAL
START PROJEKCJI: 12:30
GODZINA SPOTKANIA: 13:50
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Jaromír Hanzlík

TYTUŁ: „Perła w koronie”
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 13:30
GODZINA SPOTKANIA: 15:25
PROWADZENIE: Artur Zaborski
GOŚĆ: Olgierd Łukaszewicz

TYTUŁ: Posledný autoportrét / Ostatni autoportret
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 14:45
GODZINA SPOTKANIA: 15:55
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Marek Kuboš

TYTUŁ: Ułaskawienie
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 15:00
GODZINA SPOTKANIA: 16:40
PROWADZENIE: Magda Miśka-Jackowska
GOŚĆ: Grażyna Błęcka-Kolska, Marianna Zydek, Mikołaj Chroboczek, Dariusz Górniok

TYTUŁ: Okupace 1968
MIEJSCE: Kino Kass
START PROJEKCJI: 15:30
GODZINA SPOTKANIA: 17:40
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Izabela Pająk

TYTUŁ: Krótkie metraże 1 (Michał Hytroś  „Siostry”; Zofia Kowalewska „Bliscy”)
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 16:30
GODZINA SPOTKANIA: 17:05
PROWADZENIE: Ola Salwa
GOŚĆ: Zofia Kowalewska, Ewa Kaim, Łukasz Simlat

TYTUŁ: Barbórka
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START PROJEKCJI: 16:30
GODZINA SPOTKANIA: 17:40
PROWADZENIE: Artur Zaborski
GOŚĆ: Maciej Pieprzyca, Marcin Dorociński

TYTUŁ: Kler
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 17:00
GODZINA SPOTKANIA: 19:15
PROWADZENIE: Patrycja Wanat
GOŚĆ: Jacek Braciak, Mateusz Więcławek, Radosław Ochnio

TYTUŁ: Odnajdę Cię
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 17:45
GODZINA SPOTKANIA: 19:05
PROWADZENIE: Ola Salwa
GOŚĆ: Beata Dzianowicz, Ewa Kaim, Jacek Petrycki, Włodzimierz Niderhaus, Dariusz Chojnacki

TYTUŁ: Róża
MIEJSCE: Kino Paist
START PROJEKCJI: 18:00 (zapowiedź: Marcin Dorociński, Malwina Buss, Jacek Braciak, Marian Dziędziel)
WPROWADZENIE: Łukasz Maciejewski
GODZINA SPOTKANIA: 19:35
PROWADZENIE: Łukasz Maciejewski
GOŚĆ: Marcin Dorociński

TYTUŁ: Lekce Faust / Lekcje Fausta
MIEJSCE: Kino Kass
START PROJEKCJI: 18:00
GODZINA SPOTKANIA: 19:40
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Jaromír Kallista - videokonference

TYTUŁ: Otesánek
MIEJSCE: Kino Kass
START PROJEKCJI: 20:00
GODZINA SPOTKANIA: 22:05
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Jaromír Kallista

TYTUŁ: Kurier
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 20:30
GODZINA SPOTKANIA: 22:30
PROWADZENIE: Patrycja Wanat
GOŚĆ: Patrycja Volny, Phillipe Tłokiński, Mateusz Więcławek, Zbigniew Zamachowski

TYTUŁ: Zabawa, zabawa
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 20:30
GODZINA SPOTKANIA: 22:00
PROWADZENIE: Łukasz Maciejewski
GOŚĆ: Kinga Dębska, Zbigniew Domagalski, Marysia Dębska, Marcin Dorociński, Marian Dziędziel, Jowita Budnik, Dorota Roqueplo, Barbara Kurzaj, Andrzej Wojciechowski

TYTUŁ: Lada svetom
MIEJSCE: PLENER
START PROJEKCJI: 21:00
GODZINA SPOTKANIA: 21:00
PROWADZENIE: Iza Kapias
GOŚĆ: Michal Fulier

INNE WYDARZENIA:

TYTUŁ: Wykład: „Několik slov o překladu filmového scénáře“- Petrem Vidlák
MIEJSCE: Dziupla
START: 12:00

TYTUŁ: Wykład: Film polski po 1989 roku- Janusz Zaorski
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START: 14:30
WPROWADZENIE: Łukasz Maciejewski

TYTUŁ: Spotkanie literackie: Jerzy Kronhold – Pali się moja panienko
MIEJSCE: Kornel i Przyjaciele
START: 14:30
PROWADZENIE: Joanna Jurgała – Jureczka

TYTUŁ: Spektakl „Zła matka”
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START: 20:00
WYSTĘPUJĄ: Małgorzata Bogdańska, Karolina Porcari
WPROWADZENIE: Łukasz Maciejewski

30.04

POKAZY FILMOWE:


TYTUŁ: Ostrým nožom
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 09:00
GODZINA SPOTKANIA: 10:30
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: delegacja

TYTUŁ: 89 milimetrów od Europy, Ballada o Kozie
MIEJSCE: Kino Kass
START PROJEKCJI: 10:00
GODZINA SPOTKANIA: 11:15
PROWADZENIE: Ola Salwa
GOŚĆ: Jacek Petrycki

TYTUŁ: Szczęśliwego Nowego Jorku
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 10:00
GODZINA SPOTKANIA: 11:35
PROWADZENIE: Artur Zaborski
GOŚĆ: Janusz Zaorski

TYTUŁ: Kamerdyner
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicz
START PROJEKCJI: 10:30
GODZINA SPOTKANIA: 12:50
PROWADZENIE: Patrycja Wanat
GOŚĆ: Marianna Zydek, Adam Woronowicz, Kamila Baar, Anna Radwan, Janusz Chabior, Łukasz Simlat

TYTUŁ: Šílení
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 12:00
GODZINA SPOTKANIA: 14:05
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Jaromír Kallista

TYTUŁ: Můj neznámý vojín
MIEJSCE: Kino Kass
START PROJEKCJI: 12:00
GODZINA SPOTKANIA: 13:20
PROWADZENIE: Iza Kapias
GOŚĆ: Anna Kryvenko

TYTUŁ: Via Carpatia
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 12:30
GODZINA SPOTKANIA: 13:45
PROWADZENIE: Artur Zaborski
GOŚĆ: Kasper Bajon

TYTUŁ: Głęboka woda cz. 1 „Wielka woda”
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START PROJEKCJI: 13:15
GODZINA SPOTKANIA: 14:00
PROWADZENIE: Magda Miśka-Jaskowska
GOŚĆ: Magdalena Łazarkiewicz, Łukasz Simlat, Szymon Piotr Warszawski, Gabriela Muskała, Barbara Kurzaj, Dorota Roqueplo

TYTUŁ: 7 uczuć
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 14:30
GODZINA SPOTKANIA: 16:30
PROWADZENIE: Marek Koterski
WPROWADZENIE: Łukasz Maciejewski
GOŚĆ: Marek Koterski, Małgorzata Bogdańska, Michał Koterski, Gabriela Muskała, Ilona Ostrowska, Włodzimierz Niderhaus, Karolina Porcari, Łukasz Simlat

TYTUŁ: Masterclass
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START PROJEKCJI: 15:00
GODZINA SPOTKANIA: 15:05
PROWADZĄCY:
GOŚCIE: Grażyna Trela, Ewa Drzewicka, Dominika Fedko, Małgorzata Jachna, Małgorzata Jędrzejec, Weronika Kuc, Aleksandra Rylewicz, Robert Sowa

TYTUŁ: Přežít svůj život
MIEJSCE: Kino Kass
START PROJEKCJI: 14:30    
GODZINA SPOTKANIA: 16:15
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Jaromír Kallista

TYTUŁ: Plac Zbawiciela
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 15:00
GODZINA SPOTKANIA: 16:50
PROWADZENIE: Łukasz Maciejewski (po filmie krótkometrażowym) oraz Ola Salwa (po filmie)
GOŚĆ: DO FILMU ONZ: Joanna Kos-Krauze, Rafał Kostrzyński
           DO FILMU „PLAC ZBAWICIELA”: Joanna Kos-Krauze Dorota Roqueplo, Jowita Budnik, Witold Wieliński

TYTUŁ: Hovory s TGM
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 15:00
GODZINA SPOTKANIA: 16:10
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Jakub Červenka, Martin Huba, Jan Budař

TYTUŁ: Domestik
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 17:30    
GODZINA SPOTKANIA: 19:30
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Jiří Konvalinka

TYTUŁ: Słodki koniec dnia
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 17:30
GODZINA SPOTKANIA: 19:05
PROWADZENIE: Ola Salwa
GOŚĆ: Jacek Borcuch, Marta Habior

TYTUŁ: Wieś pływających krów
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 19:15
GODZINA SPOTKANIA: 20:35
PROWADZENIE: Magda Miśka-Jackowska
GOŚĆ: Katarzyna Trzaska, Andrzej Wojciechowski

TYTUŁ: Monument
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 20:00
GODZINA ZAPOWIEDZI: 20:00
PROWADZENIE: Łukasz Maciejewski
GOŚCIE ZAPOWIEDZI: Aktorzy „Monumentu”: Jagoda Szelc, Gabriela Muskała, Mikołaj Chroboczek, Barbara Wypych, Mateusz Rzeźniczak, Zuzanna Lit, Anna Biernacik, Karolina Bruchnicka, Paulina Walendziak, Jakub Gola, Adrian Brząkała, Maciej Miszczak, Mateusz Więcławek, Miłosz Karbownik, opiekun artystyczny - Mariusz Grzegorzek

TYTUŁ: Chata na prodej
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 20:30    
GODZINA SPOTKANIA:
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: delegacja

TYTUŁ: Postřižiny
MIEJSCE: PLENER
START PROJEKCJI: 21:00
GODZINA SPOTKANIA: 21:00
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Jaromír Hanzlík

TYTUŁ: Hmyz
MIEJSCE: Kino KASS
START PROJEKCJI: 21:30
GODZINA SPOTKANIA:
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Jaromír Kallista

TYTUŁ: Debata Reżyserów
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START DEBATY: 21:50
GODZINA SPOTKANIA: 21:50
PROWADZENIE: Łukasz Maciejewski
GOŚĆ: Jagoda Szelc, Mariusz Grzegorzek, Magdalena Łazarkiewicz, Piotr Domalewski, Joanna Kos Krauze, Natalia Koryncka Gruz, Jacek Borcuch, Kinga Dębska, Beata Dzienowicz, Małgorzata Imielska, Janusz Zaorski, Kasia Adamik, Łukasz Grzegorzek, Maciej Pieprzyca, Adam Sikora, Zofia Kowalewska, Aleksandra Terpińska, Marcin Koszałka

INNE WYDARZENIA:

TYTUŁ: Wykład Samotność i solidarność - Adam Zagajewski*
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START: 14:30

TYTUŁ: Pojedynek tłumaczy: Andrzej S. Jagodziński vs
Jan Stachowski
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START: 15:30
PROWADZENIE: prof. Joanna Goszczyńska

TYTUŁ: Spotkanie autorskie „Aktorki Odkrycia”*
MIEJSCE: Kornel i Przyjaciele
START: 17:00
PROWADZENIE: Magda Miśka-Jackowska
GOŚCIE: Łukasz Maciejewski, Jowita Budnik, Gabriela Muskała, Anna Radwan, Marzena Trybała, Małgorzata Zajączkowska

*wykład i spotkanie nie są tłumaczone.

01.05

POKAZY FILMOWE:


TYTUŁ: Zlatý podraz
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 10:00
GODZINA SPOTKANIA: 11:40
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Radim Špaček, Patrycja Volny

TYTUŁ: Ucieczka z kina wolność
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 10:00
GODZINA SPOTKANIA: 11:30
PROWADZENIE: Artur Zaborski
GOŚĆ: Zbigniew Zamachowski

TYTUŁ: Szkoła Katowicka zestaw 4 (Beata Dzianowicz "Cela z widokiem"; Marcin Koszałka „Takiego pięknego syna urodziłam”; Bartek Konopka „Czubek”; Agnieszka Smoczyńska „3 love”)
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 10:00
GODZINA SPOTKANIA: 11:35 (Katowice Filmu)
PROWADZENIE: Łukasz Maciejewski
DEBATA KATOWICE FILMU
GOŚĆ: Piotr Domalewski, Beata Dzianowicz, Bartek Konopka, Marcin Koszałka, Magdalena Łazarkiewicz, Małgorzata Imielska, Adam Sikora, Krzysztof Zanussi, Maciej Pieprzyca, Krystyna Doktorowicz, Joanna Krauze

TYTUŁ: Krew Boga
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 12:30
GODZINA SPOTKANIA: 14:10
PROWADZENIE: Łukasz Maciejewski
GOŚĆ: Bartek Konopka, Krzysztof Pieczyński

TYTUŁ: Fuga
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 13:00
GODZINA SPOTKANIA: 14:40
PROWADZENIE: Patrycja Wanat
GOŚĆ: Agnieszka Smoczyńska, Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Paulina Walendziak, Dariusz Chojnacki

TYTUŁ: Eter
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 13:00
GODZINA SPOTKANIA: 15:00
PROWADZENIE: Artur Zaborski
GOŚĆ: Krzysztof Zanussi, Jacek Poniedziałek, Karolina Porcari, Irena Strzałkowska

TYTUŁ: „Pięć bajek…” Kora in memoriam
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 15:15
GODZINA SPOTKANIA: 16:30
PROWADZENIE: Łukasz Maciejewski
GOŚĆ: Jolanta Dylewska, Jarosław Kamiński, Barbara Grzegorzek, Mariusz Grzegorzek, Kamil Sipowicz

TYTUŁ: Vratislav Effenberg – Lov na černého žraloka
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 16:00
GODZINA SPOTKANIA: 17:25
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: David Jařab

TYTUŁ: Córka trenera
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 17:00
GODZINA SPOTKANIA: 18:35
PROWADZENIE: Patrycja Wanat
GOŚĆ: Jacek Braciak, Łukasz i Natalia Grzegorzek, Karolina Bruchnicka, Piotr Żurawski, Witold Wieliński, Weronika Bilska

TYTUŁ: Wielka majówka 
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 17:00
GODZINA SPOTKANIA: 18:30
PROWADZENIE: Artur Zaborski
GOŚĆ: Zbigniew Zamachowski

TYTUŁ: Trabantem tam a zase zpátky
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 18:30
GODZINA SPOTKANIA: 20:30
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Dan Přibáň

TYTUŁ: Ciemno prawie noc
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 19:30
GODZINA SPOTKANIA: 21:30
PROWADZENIE: Ola Salwa
GOŚĆ: Aleksander Milicevic, Borys Lankosz, Marcin Koszałka, Magdalena Lankosz, Eliza Rycembel, Piotr Żurawski

TYTUŁ: Boisko bezdomnych
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 19:30
GODZINA SPOTKANIA: 21:30
PROWADZENIE: Artur Zaborski
GOŚĆ: Kasia Adamik, Bartłomiej Topa, Olga Chajdas, Jacek Petrycki

TYTUŁ: Pivnica
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 21:15
GODZINA SPOTKANIA: 23:00
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Livia Filusová


*INNE WYDARZENIA:

TYTUŁ: Wykład Kultura słowacka po 1989 roku- Martin M. Šimečka
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START: 14:30

TYTUŁ: Debata byłych premierów
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START: 16:00
PROWADZENIE: Jacek Żakowski
GOŚCIE: Iveta Radičová, Jan Urban, Jerzy Buzek, György Varga

TYTUŁ: Spotkanie literackie Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem
MIEJSCE: Kornel i Przyjaciele
START: 17:00
PROWADZENIE:Ola Salwa
GOŚCIE: Krzysztof Zanussim, Barbara Gruszka-Zych

*wykład, debata i spotkanie nie są tłumaczone.

02.05

TYTUŁ: Tu się żyje
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicz
START PROJEKCJI: 10:00
GODZINA SPOTKANIA: 10:50
PROWADZENIE: Patrycja Wanat
GOŚĆ: Kinga Dębska, Zbigniew Domagalski, Andrzej Wojciechowski

TYTUŁ: Rewers
MIEJSCE: Kina Central
START PROJEKCJI: 10:00
GODZINA SPOTKANIA: 11:40
PROWADZENIE: Artur Zaborski
GOŚĆ: Borys Lankosz, Marcin Koszałka

TYTUŁ: Inspekcja
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START PROJEKCJI: 10:00
GODZINA SPOTKANIA: 11:30
PROWADZENIE: Ola Salwa
GOŚĆ: Jacek Raginis Królikiewicz

TYTUŁ: Ničo naviac
MIEJSCE: Kino Kass
START PROJEKCJI: 10:00
GODZINA SPOTKANIA: 11:05
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Pavel Kadlečík

TYTUŁ: Dzień czekolady
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 10:30
GODZINA SPOTKANIA: 11:45
PROWADZENIE: Patrycja Wanat
GOŚĆ: Barbara Kurzaj, Tomasz Sobczak, Leo Stubbs

TYTUŁ: Autsajder
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 11:30
GODZINA SPOTKANIA: 13:05
PROWADZENIE: Artur Zaborski
GOŚĆ: Adam Sikora, Łukasz Sikora, Beata Święcicka, Włodzimierz Niderhaus, Mateusz Nędza,

TYTUŁ: Kibera - příběh slumu
MIEJSCE: Kino Kass
START PROJEKCJI: 11:30
GODZINA SPOTKANIA: 13:00
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Petr Racek

TYTUŁ: Krótkie metraże 2 – (Katarzyna Lesisz „Saszka”; Edgar De Poray „Kurort”)
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START PROJEKCJI: 12:30
GODZINA SPOTKANIA: 13:00
PROWADZENIE: Ola Salwa
GOŚĆ: Katarzyna Lesisz, Mateusz Król, Mateusz Więcławek, Edgar De Poray, Cezary Studniak, Ola Cywka, Helena Sujecka, Stanisław Cywka, Julian Świeżewski, Małgorzata Foremniak

TYTUŁ: King Skate
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 12:30
GODZINA SPOTKANIA: 13:50
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Šimon Šafránek

TYTUŁ: Ajka
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 14:00
GODZINA SPOTKANIA: 15:40
PROWADZENIE: Artur Zaborski
GOŚĆ: Jolanta Dylewska

TYTUŁ: Krótkie metraże 3 – (Adrian Łabanowski „Trasa X. No Logo”)
MIEJSCE: Kino Kass
START PROJEKCJI: 14:00
GODZINA SPOTKANIA: 14:35
PROWADZENIE: Ola Salwa
GOŚĆ: Adrian Łabanowski, Maria Sadowska

TYTUŁ: Všechno bude
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 14:45
GODZINA SPOTKANIA: 16:10
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Jiří Konečný, Natalia Grzegorzek

TYTUŁ: Mała zagłada
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 15:00
GODZINA SPOTKANIA: 16:15
PROWADZENIE: Ola Salwa
GOŚĆ: Natalia Kryncka-Gruz, Radosław Ochnio

TYTUŁ: Donbas
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 16:30
GODZINA SPOTKANIA: 18:30 („Czarodziejka”)
PROWADZENIE: Łukasz Maciejewski
GOŚĆ: Dorota Roqueplo, Beata Święcicka, Kinga Dębska, Magdalena Łazarkiewicz, Barbara Kurzaj, Maria Dębska, Jowita Budnik, Gabriela Muskała, Sandra Drzymalska, Tomasz Sobczak, Stanisław Cywka, Antoni Łazarkiewicz

TYTUŁ: Zimna wojna
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 17:00

TYTUŁ: Leaving Neverland
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START PROJEKCJI: 17:00
GODZINA SPOTKANIA: 21:00
PROWADZENIE: Karolina Korwin Piotrowska
GOŚĆ: Małgorzata Foremniak, Karolina Korwin Piotrkowska, Mary Komasa, Małgorzata Zajączkowska, Maria Sadowska , Bartek Topa, Adrian Łabanowski

TYTUŁ: Love Express…..
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 17:15
GODZINA SPOTKANIA: 18:35
PROWADZENIE: Ola Salwa
GOŚĆ: Jakub Mikurda

TYTUŁ: Nina
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 19:30
GODZINA SPOTKANIA: 21:10
PROWADZENIE: Patrycja Wanat
GOŚĆ: Olga Chajdas, Kasia Adamik, Eliza Rycembel, Andrzej Konopka

TYTUŁ: Miłość i puste słowa
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 19:30
GODZINA SPOTKANIA: 20:50
PROWADZENIE: Ola Salwa
GOŚĆ: Małgorzata Imielska

TYTUŁ: Chvilky
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 19:30
GODZINA SPOTKANIA: 21:05
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Beata Parkanová

TYTUŁ: Dzień Świra
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 21:30
GODZINA SPOTKANIA: 23:05
PROWADZENIE: Artur Zaborski
GOŚĆ: Michał Koterski, Ilona Ostrowska

*INNE WYDARZENIA:

TYTUŁ: Wykład: Literatura polska po 1989- Zbigniew Machej
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START: 14:30

TYTUŁ: Debata kulturalna Bilans zysków i strat z udziałem artystów
MIEJSCE: COK Dom Narodowy
START: 15.30
PROWADZENIE: Andrzej S. Jagodziński
GOŚCIE: Petr Oslzlý, M. Šimečka, Krzysztof Zanussi, György Varga

TYTUŁ: Spotkanie autorskie: Polsko-czeskie i polsko-słowackie kontakty filmowe
MIEJSCE: Kornel i Przyjaciele
START: 17:00
PROWADZENIE: Mikołaj Góralik
GOŚCIE: Jadwiga Hučková, Katarzyna Figat, Tomáš Hučko

*wykład, debata i spotkanie nie są tłumaczone.

03.05

TYTUŁ: Čertí brko
MIEJSCE: Kino Kass (dla szkół)
START PROJEKCJI: 08:30
GODZINA SPOTKANIA: 08:30
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: Jan Cina

TYTUŁ: Kto napiszę naszą historię
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 08:30
GODZINA SPOTKANIA: 10:05
PROWADZENIE: Patrycja Wanat
GOŚĆ: Jowita Budnik

TYTUŁ: „Powrót” – Uroczyste zamknięcie
MIEJSCE: Teatr im. A. Mickiewicza
START PROJEKCJI: 12:30
GODZINA SPOTKANIA: 14:10
PROWADZENIE: Łukasz Maciejewski
GOŚĆ: Magdalena Łazarkiewicz, Stanisław Cywka, Tomasz Sobczak, Sandra Drzymalska, Dorota Roqueplo, Mary Komasa, Antoni Komasa Łazarkiewicz

TYTUŁ: Lęk wysokości
MIEJSCE: Kino Piast
START PROJEKCJI: 12:00
GODZINA SPOTKANIA: 13:30
PROWADZENIE: Patrycja Wanat
GOŚĆ: Andrzej Konopka

TYTUŁ: Trhlina
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 15:00
GODZINA SPOTKANIA: 16:40
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: delegacja

TYTUŁ: Teroristka
MIEJSCE: Kino Central
START PROJEKCJI: 17:00
GODZINA SPOTKANIA: 18:35
PROWADZENIE: Martin Novosad
GOŚĆ: delegacja

 

Zastrzegamy prawo do wprowadzania zmian w planie spotkań.

Organizatorzy

Współfinansowanie

Patronat