Aktualności

Zobacz wszystkie
Europejski Zielony Ład. Ekologia na Kinie na Granicy 05 sierpnia 2020

Europejski Zielony Ład. Ekologia na Kinie na Granicy

Jednym z tematów tegorocznego Kina na Granicy będzie ekologia. Program wzbogaci cykl wydarzeń przybliżający widzom zagadnienia związane ze zmianami klimatycznymi. Jego inicjatorem jest Polskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej.

Polskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej odwiedza w tym roku letnie festiwale filmowe, by promować program Europejski Zielony Ład. Ma on na celu poprawę dobrostanu ludzi i planety poprzez przejście na ekologiczną gospodarkę i przekształcenie Europy w kontynent neutralny dla klimatu. Jednym z tegorocznych gospodarzy wydarzeń związanych z ideą European Green Deal jest Przegląd Filmowy Kino na Granicy.

W ramach obecności Komisji Europejskiej na Kinie na Granicy uczestników imprezy czeka szereg wydarzeń promujących ekologię, upcykling i ideę zero waste, które mają przyczynić się do wzrostu znajomości zasad zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska poprzez ograniczenie zanieczyszczeń.

W programie wydarzeń przewidziany jest koncert Recycling Band – zespołu, który gra na instrumentach stworzonych z odpadów. Unikatowe instrumenty będzie można podziwiać również na wystawie.

W czasie naszego przeglądu zobaczyć będzie można także wystawę nowatorskich, upcyclingowych, wykonanych ręcznie ubrań autorstwa Anki Fugazi Handmade, uszytych np. z poduszek powietrznych. Zaprezentowane zostaną również film i fotografie przedstawiające całą kolekcję projektantki.

W dniach 22-24 sierpnia zapraszamy też na cykl całodniowych, bezpłatnych zajęć prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. W programie przewidziane są m.in. zabawy i gry edukacyjne o tematyce ekologicznej, plenerowe kino rowerowe, gdzie prąd niezbędny do odtwarzania filmów wytworzony jest przez energię powstałą dzięki rowerom i Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej, czyli bus z systemem fotowoltaiki (wytwarzania prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego) na dachu. Na otwartych warsztatach zorganizowanych przez Komisję Europejską a prowadzonych przez najlepszych lokalnych twórców i edukatorów, dzieci i dorośli będą mieli szansę spędzić czas kreatywnie i dowiedzieć się wiele o tym, jak na co dzień zminimalizować emisję spalin, gazów cieplarnianych i zredukować wytwarzanie śmieci. Pod okiem fantastycznych rękodzielników będzie można nauczyć się wykonywać tacki z wikliny i sznurka recyklingowego, uszyć woreczki na zakupy z resztek tkanin lub zrobić wielorazowe opakowania na żywność, tzw. woskowijki.

Zapraszamy!

Powrót

Organizatorzy

Współorganizatorzy