Aktualności

Zobacz wszystkie
Zespół Coals na 22. Kinie na Granicy! 31 stycznia 2020

Zespół Coals na 22. Kinie na Granicy!

Przedstawiamy pierwszego tegorocznego gościa naszego Klubu Festiwalowego! 4 maja w czasie 22. Kina na Granicy zagra dla Was jeden z najczęściej występujących za granicą polskich duetów muzycznych – zespół Coals.

Duet Coals to Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Nazwa ich zespołu nawiązuje do znanego z kopalni węgla Śląska, skąd obydwoje pochodzą.

Sława Coals sięga już daleko poza granice naszego kraju – grupa zdążyła nie tylko podbić serca słuchaczy debiutanckim krążkiem Tamagotchi, ale i wystąpić na dużych europejskich festiwalach takich jak Reeperbahn, Primavera Sound czy Eurosonic. Na koncie mają również sesję dla kultowego radia KEXP podczas islandzkiego Iceland Ariwaves. Ich muzykę brytyjski magazyn „The Quietus” określił jako „marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku”.

W ubiegłym roku Coals wypuścili EP-kę Klan, która potwierdziła, że są mistrzami żonglerki konwencjami. Gościnnie na płycie wystąpili Piernikowski, Schafter, Bella Ćwir, Dianka i Kubi Producent. Na początek tego roku zapowiadany jest kolejny album Coals, który wyjdzie nakładem wytwórni [PIAS] Poland and Eastern Europe. Pierwszym singlem promującym nową płytę jest sleepwalker.

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Coals, który odbędzie się 4 maja w ramach 22. Kina na Granicy!

Powrót

Organizatorzy

Patronat

Współorganizatorzy

Współfinansowanie

Sponsorzy