Polsko-czeskie rozmówki NA GRANICY

Polsko-czeskie rozmówki NA GRANICY (projekt online)

Rozpoczynamy projekt, który bez wychodzenia z domu umożliwi miłośnikom kultury i dobrej książki kontakt z ulubionymi pisarzami czy artystami zinnych dziedzin. Cykl – na który składa się 12 spotkań online prowadzonych przez trójkę moderatorów – gwarantuje nie tylko rozrywkę na najwyższym poziomie. Obalając wzajemne uprzedzenia i stereotypy między Polakami i Czechami, ma też ogromny potencjał edukacyjny. Skierowany jest do osób zainteresowanych polską i czeską kulturą w różnych aspektach – przede wszystkim literaturą, ale też filmem czy muzyką. Znajdziecie nas na Facebook i YouTube!

Prowadzącymi będą: Anna Maślanka, Andrzej S.Jagodziński i Łukasz Grzesiczak. Każdy z nich poprowadzi rozmowę z parą polsko-czeskich twórców.

 

Gośćmi Anny Maślanki będą: Petra Soukupová i Zośka Papużanka, Ladislav Zibura i Bartek Szaro, Paweł Sołtys i Jáchym Topol, Ivana Myšková i Weronika Gogola.


Andrzej Jagodziński rozmawiać będzie z Martinem M. Šimečką i Krzysztofem Czyżewskim, Antoniną Krzysztoń i Dorotą Barovą, Moniką Sznajderman i Petrem Minaříkiem, Kateřiną Tučkovą i Pawłem Huelle.


Łukasz Grzesiczak przepyta między innymi Petra Zelenkę i Agnieszkę Holland, Lucie Zakopalovą i Olgę Czernikow oraz Miloša Doležala.

 

Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w Sieci. Organizatorem jest Stowarzyszenie Kultura na Granicy z Cieszyna, a partnerami: ZAiKS, Biblioteka Miejska w Cieszynie, Centrum pro kulturu a společnost z Brna, Instytut Polski w Pradze i Czeskie Centrum w Warszawie.

 

 

 

 

Organizatorzy

Współorganizatorzy